Zamknij
REKLAMA

Zniczodzielnia na sierpeckim cmentarzu

11:57, 02.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Na cmentarzu komunalnym w Sierpcu ustawiono półki, na których można zostawić znicze, by inni mogli z nich skorzystać.

 

Jeszcze trzydzieści lat temu świeczki na polskich cmentarzach paliło się głównie w okolicach Wszystkich Świętych. Rzadko pojawiały się lampki w innym okresie. Czasy się zmieniły. Bardziej dbamy o groby. W ten sposób chcemy okazać naszą pamięć zmarłym. Jednak gdy zniczy jest zbyt dużo, trzeba coś z nimi zrobić. Najczęściej kończą w kontenerach na śmieci, chociaż mogłyby jeszcze posłużyć. Zniczodzielnie wymyślono po to, by móc zostawić taki dobry szklany klosz, aby ktoś inny mógł go wykorzystać. W wielu miastach w Polsce już działają takie regały. Na sierpeckim cmentarzu komunalnym już przed świętem Wszystkich Świętych przy głównej bramie pojawiły się półki, a nad nimi napis „Znicze do ponownego wykorzystania”.

Już 1 listopada można było zostawić lub wziąć z nich lampki. Ktoś zostawił zielone dodatki do bukietów, a nawet sztuczne kwiaty.

— Dobra inicjatywa. W końcu nie będę mieć wyrzutów sumienia, że wyrzucam dobre znicze do kosza. Może komuś się przydadzą. A może i ja sobie czasem coś wymienię — stwierdziła jedna z sierpczanek.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%