Zamknij
REKLAMA

Nowe mieszkania na wynajem w Sierpcu?

23:32, 23.08.2021 | opr. red. na podst. informacji UM Ciechanów
Skomentuj fot. UM Ciechanów
REKLAMA

 

 

Sierpc jest jednym z pięciu miast, które podpisały porozumienie o współpracy dotyczące budowy nowych mieszkań pod wynajem dla osób, które posiadają ograniczoną zdolność kredytową, ale jednocześnie mają możliwość utrzymania mieszkania i bieżącego regulowania swoich zobowiązań.

 

Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński podpisał w ciechanowskim ratuszu porozumienia o współpracy w ramach realizacji inwestycji mieszkaniowych z pięcioma miastami: Ciechanowem, Płońskiem, Pułtuskiem, Sierpcem i Glinojeckiem. Jest to pierwszy krok do utworzenia spółki celowej z siedzibą w Ciechanowie o nazwie: Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Północne Mazowsze Sp. z o. o. Każde z miast zwróci się z wnioskiem o 3 mln zł wsparcia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, które następnie zasilą nowo tworzoną spółkę, a miasta obejmą w ten sposób swoją część akcji. Samorządy nie będą ponosiły żadnych kosztów funkcjonowania nowego podmiotu ani kosztów planowanych inwestycji mieszkaniowych. Przekażą jednocześnie jako aport działki, na których będą mogły być realizowane inwestycje w budowę budynków wielorodzinnych. 

Lokale mieszkalne będą przeznaczone dla najemców, którzy posiadają środki na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są na tyle ograniczone, że nie stać ich na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

Strony podpisanych dziś porozumień zobowiązały się do wzajemnej kooperacji poprzez wymianę informacji, materiałów i dokumentów dotyczących nieruchomości wykazujących potencjał w zakresie realizacji na ich terenie inwestycji mieszkaniowych.

(opr. red. na podst. informacji UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%