Zamknij
REKLAMA

Stół do teqballa dla Dwójki, pieniądze dla Zosi

00:38, 09.09.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Charakterystyczny zakrzywiony stół do gry w teqballa stanął na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. To dar od właściciela jednej z firm, który wylicytował sprzęt na aukcji charytatywnej.

 

Teqball to dyscyplina sportu, która zdobywa coraz większą popularność. Została wymyślona w 2014 r. przez dwóch węgierskich miłośników piłki nożnej. Polega na odbijaniu piłki (nogami, ciałem lub głową) tak, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany dla tego sportu stół po stronie przeciwnika.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik otrzymał stół do gry i postanowił go przekazać na licytację, a osiągnięty dochód przeznaczyć na leczenie Zosi Paczwy, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Stół wylicytował Paweł Sołdański z firmy Usługi Remontowo-Budowlane i postanowił ofiarować go Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu. O transport sprzętu zadbał radny miejski Piotr Rzeszotarski.

Oficjalnie przekazanie sprzętu odbyło się 2 września 2020 r. Wzięli w nim udział Paweł Sołdański, dyrektor Dwójki Anna Trzcińska, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Tomasz Kominek, burmistrz Jarosław Perzyński, przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Malanowski oraz radny Piotr Rzeszotarski.

 

Więcej o zbiórce dla Zosi można dowiedzieć się tu: https://www.siepomaga.pl/waleczna-zosia

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz