Zamknij
REKLAMA

Modernizacja ulicy Piłsudskiego w Sierpcu

16:27, 29.08.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

Zamiast szutrowej nawierzchni asfalt, do tego chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie – ulica Piłsudskiego w Sierpcu diametralnie zmieniła swój wygląd.

 

Ulica Piłsudskiego to jedna z ulic na Osiedlu Witosa w Sierpcu. Kilka lat temu zostały wykonane prace na części drogi. W tym roku wyremontowano pozostały odcinek - do połączenia z ul. Adama Mickiewicza. W ramach prac została wykonana nawierzchnia asfaltowa, zjazdy, ciąg pieszo-rowerowy, oznakowanie ulicy, zamontowano też oświetlenie. Jesienią po obu stronach drogi zostanie posadzony szpaler drzew – kasztanowców czerwonych.

Oficjalne przekazanie zmodernizowanej ulicy odbyło się 24 sierpnia 2020 r. Wzięli w nim udział wiceminister klimatu, poseł Jacek Ozdoba, poseł Waldemar Olejniczak, kierownik Delegatury w Płocku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marlena Mazurska, burmistrz Jarosław Perzyński, zastępca burmistrza Piotr Nowakowski, starosta Mariusz Turalski, wicestarosta Jarosław Ocicki przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, radni Rady Miejskiej na czele z przewodniczącym Dariuszem Malanowskim, wykonawca inwestycji, inspektorzy branży sanitarnej, drogowej oraz elektrycznej.

- Po dwóch latach starań i dzięki przychylności Wojewody Mazowieckiego i Rady Miejskiej udało się zrealizować inwestycję za ponad 1,3 mln zł. Wojewoda wsparł nas z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 885 tys. zł, co stanowi prawie 65% całkowitej kwoty inwestycji – powiedział burmistrz Jarosław Perzyński.

Włodarz miasta wyraził również nadzieję, że ten odcinek drogi będzie odciążeniem dla centrum miasta i wielu mieszkańców będzie z niego korzystało, jadąc w kierunku Warszawy.

Zaproszeni goście składali wyrazy uznania i mówili o funduszach, po które mogą występować samorządy.

- To jest przykład dobrej współpracy między rządem a samorządem. Cieszę się, że te środki mogły być tak spożytkowane i będą służyć mieszkańcom – mówił wiceminister Jacek Ozdoba.

Miasto już złożyło kolejny wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych, tym razem na budowę ulicy Mieszka i na Osiedlu Zatorze.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz