Zamknij
REKLAMA

Miasto pomaga przedsiębiorcom. Zwolnienie z podatku

21:44, 11.05.2020 | A.M
Skomentuj fot. archiwum przewodniczącego RM Sierpca
REKLAMA

Na wniosek burmistrza Jarosław Perzyńskiego zwołano pierwszą w historii Rady Miejskiej Sierpca sesję on-line. Najważniejszym punktem nadzwyczajnych obrad była uchwała dotycząca pomocy przedsiębiorcom.

 

W sali obrad znajdowali się: przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca Dariusz Malanowski, burmistrz Jarosław Perzyński, radny Piotr Rzeszotarski oraz mecenas Marcin Zasadowski. Pozostali radni byli on-line. Sesję zwołano w trybie nadzwyczajnym. Rajcy procedowali nad uchwałą w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Radni byli zgodni. Zdecydowano, by przyjąć uchwałę mającą pomóc sierpeckim przedsiębiorcom. Zwolnienie z podatku od nieruchomości może wynieść 50 lub 100%, w zależności od poniesionych strat i dotyczy okresu maksymalnie trzech miesięcy, począwszy od maja 2020 r.

Przedsiębiorca, który chce skorzystać z tej ulgi, powinien złożyć odpowiednie dokumenty. Uchwałę Rady Miejskiej można znaleźć tutaj

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz