Zamknij
REKLAMA

Zwierzęta egzotyczne i uczniowie Leonium

21:32, 10.03.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 


 

Reptylarium to projekt uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu, którego celem było szerzenie wiedzy o hodowli zwierząt egzotycznych wśród uczniów naszego miasta. Jego podsumowaniem była wystawa, która odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki.


 

Projekt Reptylarium powstał w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Czwórka uczniów Leonium: Olga Nawrocka, Michał Trojanowski, Andrzej Mulcon i Kuba Wierzbicki postanowili podzielić się swoją pasją i wiedzą z uczniami sierpeckich szkół. Chcieli uświadomić im, czym jest odpowiedzialna hodowla zwierząt egzotycznych i jakie mogą być skutki pochopnego zakupu. Odbywały się spotkania i prelekcje w szkołach, a nawet w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na fanpage'u Reptylarium zamieszczano wywiady z ludźmi, którzy zajmują się opieką nad zwierzętami.

Młodzież nawiązała też współpracę z Fundacją Epicrates. Do Sierpca przyjechał prezes fundacji Bartek Gorzkowski z Lublina, który od wielu lat zajmuje się hodowlą nietypowych zwierząt, ich odławianiem, a ostatnio prowadzi pierwsze schronisko dla zwierząt egzotycznych. Podczas realizacji projektu zbierano pieniądze, by wspomóc działalność tej organizacji.

Podsumowaniem Reptylarium była Wystawa Zwierząt Egzotycznych w CKiSz. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Sierpc. Można było zobaczyć wiele gatunków zwierząt egzotycznych, np. eublefary lamparcie, gekony orzęsione, gekona toke, żaby latające, kameleona lamparciego, pytona tygrysiego, pytona królewskiego, żółwie ozdobne, żółtopuziki bałkańskie. Ciekawe historie o zwierzętach opowiadał Marcin Majda ze Zwierzolubów, jeden z organizatorów wystawy.
Był też czas na pierwsze podsumowania i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji projektu. Z uznaniem o działaniach uczniów wypowiadali się dyrektor Leonium ks. Michał Kiersnowski oraz nauczycielka Krystyna Witkowska. Byli pod wrażeniem samodzielności i inicjatywy młodzieży.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone