Zamknij
REKLAMA

Sierpeckie Mikołajki

10:55, 21.12.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Już po raz jedenasty w dniu świętego Mikołaja do Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu przybyło mnóstwo gości. Przygotowano wiele niespodzianek.

 

 

Na Sierpeckie Mikołajki zaprosili: Burmistrz i Rada Miejska oraz CKiSz. Już od rana najmłodsi mogli oglądać mikołajkowe seanse filmowe. Dla tych, którzy skorzystali z okazji, były słodkie niespodzianki. Rozlosowano też drobne upominki.

A po południu ze sceny widowiskowej Ferajna Berniego zachęcała dzieci do poszukiwania świętego Mikołaja,  śpiewając i opowiadając ciekawe historie o nim. Najmłodszych nie trzeba było zachęcać do wspólnej zabawy. Śmiało wchodzili na scenę i występowali razem z aktorami.

Trochę starsi udali się w podróż, podczas której trzeba było znaleźć oznaczone na specjalnej tajnej mapie miejsca i wykonać kolejne świąteczne zadania. Ostatnią przeszkodą w dotarciu do Mikołaja było „wyłowienie” prezentu. Wolontariuszki malowały buzie dzieciom, a mali artyści tworzyli megakolorowankę.

Tradycją już stało się rozstrzyganie podczas Sierpeckich Mikołajek konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Laureaci otrzymali nagrody, a Centrum Kultury i Sztuki ma jedną z najładniej i najoryginalniej ubranych choinek w mieście. Każda ozdoba, która zawisła na drzewku na pierwszym pietrze CKiSz, jest niepowtarzalna.

Uczestników Sierpeckich Mikołajek częstowali przepysznymi naleśnikami przedstawiciele Zarządu Osiedla nr 1 w Sierpcu z przewodniczącym Tomaszem Kowalskim na czele.

Mikołaj był łaskawy nie tylko dla najmłodszych. Na wieczorny seans filmowy dorośli mogli zakupić bilety w promocyjnej cenie i otrzymać słodki upominek.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone