Zamknij
REKLAMA

Betlejemskie Światło Pokoju na sesji Rady Miejskiej

09:03, 21.12.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Światło, które daje moc – z tym hasłem przyszli na sesję Rady Miejskiej w Sierpcu harcerze, by podzielić się z radnymi i mieszkańcami miasta Betlejemskim Światłem Pokoju, aby jego blask rozproszył ciemność i połączył wszystkich ludzi.

 

W 1986 r. w ramach akcji charytatywnej „Światło w ciemności”, przeprowadzonej w Linz w Austrii, po raz pierwszy zorganizowano Betlejemskie Światło Pokoju. Od tej pory każdego roku Światło jest odbierane z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem i transportowane do Wiednia, gdzie ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowskich z wielu krajów Europy. Związek Harcerstwa Polskiego otrzymuje go od słowackich skautów i przekazuje do Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Szwecji. Harcerze zanoszą płomień do władz państwowych i samorządowych, do urzędów i instytucji państwowych, do szkół i kościołów, do szpitali i domów pomocy społecznej, do ludzi samotnych, odrzuconych i kochanych wciąż za mało.

1. Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu przybyła na sesję Rady Miejskiej.

- Dzieląc się płomieniem zapalonej świecy z innymi, niczego nie tracimy. Podzielone światło jest w stanie rozproszyć ciemności i wypełnić całe pomieszczenie nowym blaskiem, bijącym już nie tylko od jednej, ale od wielu świec, łączących wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie – mówili harcerze przekazując Światło na ręce przewodniczącego Rady Dariusza Malanowskiego i burmistrza Jarosława Perzyńskiego.

Nie tylko harcerze przyszli z życzeniami. Pięknych świąt i wytrwałości w realizacji przedsięwzięć podejmowanych dla dobra mieszkańców życzyli uczniowie I Prywatnej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej nr 3. Przekazali własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Radni, dziękując za pamięć i życzenia, wręczyli upominki dla uczniów i opiekunów.

 

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone