Zamknij
REKLAMA

Niecodzienna lekcja historii w I Prywatnej SP w Sierpcu

16:25, 13.05.2019 | IP i fot. I PSP w Sierpcu, opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

 

10 maja gościem I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu był poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Waldemar Olejniczak. Spotkanie odbyło się w ramach rozstrzygnięcia Szkolnego Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie w Polsce, który poseł objął swoim patronatem.

 

Organizatorem konkursu był Marek Okonkowski, nauczyciel historii w I PSP, który z pasją przypomniał zebranym początki polskiego parlamentaryzmu, trudne losy Rzeczypospolitej i walkę Polaków o wolny kraj. Zaproszony parlamentarzysta opowiadał uczniom o korzyściach płynących z uczestnictwa rodzimych polityków w rządzie, codziennym życiu posła w Warszawie, a także o własnych zainteresowaniach oraz patriotycznych korzeniach swojej rodziny. W trakcie wystąpienia Waldemar Olejniczak krótko nakreślił historię XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej. Podkreślił też, że bez historii nie ma tradycji, obyczajów ani narodu jako wspólnoty obywatelskiej. Dzieci zadawały mu wiele pytań dotyczących pracy posłów, ich wystąpień publicznych, a także życia prywatnego.

Punktem kulminacyjnym spotkania było odczytanie krótkiego fragmentu preambuły, czyli uroczystego wstępu do Konstytucji 3 maja oraz wręczenie przez zaproszonego gościa nagród przyznanych w Konkursie Wiedzy o Parlamentaryzmie. Pierwsze trzy miejsca zdobyli kolejno: Jakub Kuliński, Zofia Szablewska i Natalia Sawicka.

(IP i fot. I PSP w Sierpcu, opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz