Młodzi wędkarze

22:11, 16.06.2022 . Aktualizacja: 22:15, 16.06.2022

Nad stawem w Gozdowie odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Organizatorem był Wójt Gminy Gozdowo oraz Stowarzyszenie Wędkarskie „Amur”.

W zawodach udział wzięło 21 osób. Młodych wędkarzy dopingowali ich najbliżsi. Po trzech godzinach łowienia można było zważyć ryby i podsumować wyniki. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Weronika Feltynowska, która złowiła ryby o łącznej wadze 1,850 kg, drugie miejsce zajęła Lena Chabiera —1,600 kg. Trzecie miejsce przypadło Julii Krasińskiej — 1,500 kg.

Natomiast w kategorii chłopców zwyciężył Kacper Buras. Złowił 3,240 kg ryb. Drugie miejsce zajął Oliwier Smoliński — 3,01 kg, a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Markowski — 1,870 kg.

Największą rybą zawodów był karp o wadze 1,190 kg, którego złowiła Lena Chabiera.

Gratulacje młodym wędkarzom podczas wręczania pucharów i nagród rzeczowych dla zwycięzców  złożył wójt Dariusz Kalkowski. Drobne upominki przewidziano również dla każdego dziecka uczestniczącego w zawodach. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekały kiełbaski z grilla przygotowane przez organizatorów.