Zamknij
REKLAMA

Dożynki i srebrny jubileusz ks. Stanisława Opolskiego

10:46, 01.09.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Gozdowie odbyła się msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Świętowano również jubileusz 25-lecia posługi proboszcza ks. Stanisława Opolskiego.

 

Święto plonów w tym roku, ze względu na pandemię, ograniczyło się w Gozdowie do mszy świętej dziękczynnej odprawionej przez proboszcza ks. Stanisława Opolskiego. Przed ołtarzem stanęły dożynkowe wieńce przygotowane przez KGW Gozdowo, wieś Czachorowo, KGW i sołectwo z Kolczyna, KGW Rękawczyn, sołectwo Dzięgielewo, sołectwo Zakrzewko, sołectwo Głuchowo. W darze złożono też bochen chleba. Nabożeństwo uświetniła Orkiestra Dęta OSP Gozdowo.

 

Podziękowania dla rolników

Wójt gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski powiedział, że „dożynkowy wieniec i bochen chleba symbolizują wspólnotę i solidarność międzyludzką”, są też wyrazem wdzięczności dla Boga, który błogosławi ludzkiemu wysiłkowi, by na polskich stołach nie brakowało chleba.

— W imieniu własnym, przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Śmigielskiego i całej społeczności składamy rolnikom podziękowania za codzienny trud, za zaangażowanie i poświęcenie. „Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika” - mówił wielki Polak, św. Jan Paweł II. Niech te słowa przyświecają nam nie tylko dzisiaj, ale przez cały rok. Zdrowia, radości płynących z dobrze wykonanej pracy i niegasnącej nadziei na lepsze jutro. Niech natura wam sprzyja i zapewni poczucie bezpieczeństwa takie, jak wy dajecie nam wszystkim — życzył wójt.

Chleb na ręce gospodarza gminy przekazał ks. Stanisław Opolski, prosząc, by dzielił go sprawiedliwie, tak, by nikomu go nie zabrakło.

Przewodniczący Rady Dariusz Śmigielski odczytał list od wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, będący podziękowaniem dla parafii za pomoc przy akcji promocji szczepień.

 

25-lecie proboszcza

Nie zapomniano też o jubileuszu proboszcza. Ks. Stanisław Opolski urodził się 28 kwietnia 1952 roku w Chlebowie. Wychowywał się w gminie Bulkowo. W 1978 roku ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Święcenia kapłańskie otrzymał 4 czerwca 1978 roku.

— Do parafii pw. Wszystkich Świętych w Gozdowie przybyłem 27 sierpnia 1996 r., gdzieś około godziny trzynastej. Był wtorek. Podpisałem protokół zdawczo odbiorczy. Uroczysty ingres odbył się w niedzielę, 1 września. To było liturgiczne objęcie parafii. Tak rozpoczęło się moje posługiwanie u was. Po roku chciałem zrezygnować, wyjechać na misję. Wtedy ówczesny biskup płocki Zygmunt Kamiński powiedział, że tu, w Gozdowie, jest moja misja. Minęło moje 25 lat posługiwania wśród was. Z serca dziękuję za waszą życzliwość, pomoc i wszelkie dobro — mówił ks. Stanisław Opolski.

Podziękowania za duszpasterzowanie w imieniu społeczności gozdowskiej złożył księdzu proboszczowi wójt Dariusz Kalkowski.

— Księże Stanisławie, ślady pracy w tej parafii i doskonałą współpracę z nami dostrzegamy wokół, a ślady pracy duszpasterskiej tkwią w naszych sercach. Z odwagą i mocą krocz dalej po ścieżkach kapłańskiego życia, głoś słowo Boże, a mądrość ludzka, życzliwość i wsparcie niech towarzyszą ci we wszystkich poczynaniach — powiedział wójt.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%