Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Gozdowie z nową kuchnią i stołówką

18:30, 25.11.2020 | UG Gozdowo
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Szkoła Podstawowa w Gozdowie otrzymała dofinansowanie na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej (kuchni i jadalni) w ramach modułu 3. wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

 

Doposażono kuchnię w sprzęt gastronomiczny, zakupiono: piec konwekcyjno-parowy, patelnię elektryczną, 6-palnikową kuchnię gazową, zmywarkę do naczyń z funkcją wyparzania, szatkownicę do warzyw, maszynkę do mielenia mięsa, mikser ręczny, mieszarkę do jarzyn, mięsa, farszu, kotleciarkę i wagę pomostową. Oprócz tego dokupiono również wiele drobnych rzeczy (łyżki, łyżeczki, widelce, noże, szklanki, chochle i patelnie). Kuchnia stała się nowoczesna.

Wszystkie sprzęty zostały już przetestowane, zyskując uznanie personelu obsługującego urządzenia. Nowoczesny sprzęt niewątpliwie wpłynie na jakość i smak posiłków, dzięki nowoczesnej obróbce termicznej, ale przede wszystkim będzie ogromnym wsparciem w pracy szkolnych kucharek. W szkole odnowiono jadalnię oraz zakupiono 26 nowych stolików i 104 krzesła.

Całkowita kwota dofinansowania wyniosła 80 tys. zł, z czego 80%, czyli 64 tys. zł, pokrył budżet państwa, natomiast wymagany wkład własny 20% w wysokości 16 tys. zł został sfinansowany przez Gminę Gozdowo.

UG Gozdowo

 

(UG Gozdowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz