Zamknij
REKLAMA

Koncert Noworoczny w Gozdowie

13:53, 20.01.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Koncert Noworoczny od wielu lat  odbywa się w święto Trzech Króli w Gozdowie. W tym roku również Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP i zespoły taneczne zaprezentowały swoje umiejętności. Tym razem motywem przewodnim były kolędy.

 

Wójt gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski gorąco powitał przybyłych na koncert. Wśród gości byli m.in. poseł Waldemar Olejniczak, starosta Mariusz Turalski, wicestarosta Jarosław Ocicki, radni powiatowi, radni gminni na czele z przewodniczącym Dariuszem Śmigielskim, księża, strażacy, nauczyciele, mieszkańcy gminy. Wójt dokonał krótkiego podsumowania 2019 roku i przedstawił plany, co będzie się działo w roku bieżącym, który uchwałą Rady Gminy został ogłoszony Rokiem świętego Jana Pawła II. Podczas spotkania zostało podpisane porozumienie pomiędzy Gminą Gozdowo a Powiatem Sierpeckim, dotyczące modernizacji drogi powiatowej Gozdowo - Bonisław.

Koncert poprowadzili Żaneta Wiśniewska i Piotr Nagiewicz. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Gozdowo pod batutą kapelmistrza Edwarda Wielgóckiego jak zawsze zachwycała. W tym roku grano kolędy i pastorałki, od tych najstarszych „Gdy się Chrystus rodzi”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Triumfy Króla Niebieskiego” po współczesne „Dzień jeden w roku” czy „Kolęda Marii”. Orkiestrę wspomagali soliści Agnieszka Olszewska, Katarzyna Kalinowska, Tomasz Goszczyński, Daria Popis. Na scenie zaprezentowali się również: Zespół Pieśni i Tańca z Lelic, przedszkolaki z Gozdowa, zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie oraz Zespół Pieśń i Tańca Ziemi Gozdowskiej.

Podziękowano wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu. Były też najlepsze życzenia na rozpoczynający się rok. Trzymając się za ręce, śpiewano „Przekażmy sobie znak pokoju”. 

Po koncercie odbył się pokaz fajerwerków, który rozświetlił wieczorne niebo. A na poczęstunek zaprosiły panie z KGW.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone