Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęcie roku szkolnego w gminie Gozdowo

19:47, 06.09.2019 | Tekst i fot. Urząd Gminy Gozdowo
REKLAMA
Skomentuj

 

W poniedziałek, 2 września, w szkołach podstawowych w Gozdowie i Lelicach odbyły się apele z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 oraz upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 

Tradycyjnie rok szkolny rozpoczął się mszami świętymi, które zostały odprawione w kościele w Gozdowie przez ks. proboszcza Stanisława Opolskiego i kaplicy w Lelicach przez ks. proboszcza Piotra Gontarka.


 

Samych sukcesów

Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się do swoich szkół na akademie. W uroczystościach uczestniczyli: ks. kan. Stanisław Opolski, ks. Piotr Gontarek, ks. Waldemar Dziewulski, ks. kan. Franciszek Kuć, Dariusz Kalkowski - wójt gminy Gozdowo, Dariusz Śmigielski - przewodniczący Rady Gminy, policjant Arkadiusz Kolczyński, dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych z terenu gminy Gozdowo. W Gozdowie ważnymi gośćmi były osoby pamiętające wybuch II wojny światowej: Maria Smoleńska, Kazimiera Kawecka i Jan Rycharski.

Dyrektorzy szkół w Gozdowie Lidia Malinowska i w Lelicach Krzysztof Jóźwiak powitali wszystkich zgromadzonych, przekazali informacje na temat prac dokonanych w szkołach w czasie wakacji, oferty edukacyjnej i zajęć dodatkowych.

Wójt Dariusz Kalkowski z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzył wszystkim pracownikom oświaty, uczniom i rodzicom wzajemnej życzliwości, zaufania oraz wytrwałości. Wyraził nadzieję, że dzieci w kolejnym roku szkolnym odniosą wiele sukcesów i będą czerpać radość ze zdobywania wiedzy.


 

Zachować pamięć

W obu szkołach przypomniano o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Proszono o zachowanie w pamięci tych wydarzeń oraz oddanie hołdu wszystkim, którzy zginęli w czasie wojny.

Dyrektor Krzysztof Jóźwiak zaprosił na spotkanie upamiętniające wybuch II wojny światowej, które odbędzie się 17 września br. w Szkole w Lelicach w ramach akcji „Przerwany marsz...”.

Wójt również nawiązał do wybuchu wojny i zwrócił się do obecnych osób pamiętających ten smutny czas:

- II wojna światowa rozpoczęła się 1 września 1939 roku od ataku Niemiec na Polskę. Był to największy i najtragiczniejszy konflikt w dziejach. Aby upamiętnić 80. rocznicę wybuchu tej wojny, chcielibyśmy zachować relacje świadków historii. Dlatego prosimy o podzielenie się z nami historiami rodzinnymi, wspomnieniami i przeżyciami z pierwszych dni wojny – powiedział wójt.

W czasie uroczystości uczniowie przedstawili okolicznościowe programy słowno-muzyczne, upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.


 

Młodzi strażacy

W Lelicach powitano nowego członka Rady Pedagogicznej ks. Piotra Gontarka oraz dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanej sali lekcyjnej pierwszej klasy. Rodzice dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej podziękowali wójtowi Dariuszowi Kalkowskiemu oraz przewodniczącemu Rady Gminy Dariuszowi Śmigielskiemu za zorganizowanie dla dzieci i młodzieży wycieczki do Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu. Przewodniczący, który pełni również funkcję prezesa OSP Lelice, podkreślił, że w tym roku druhowie będą starali się rozwinąć działalność edukacyjną dotyczącą udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. Zachęcił również do wstępowania w szeregi drużyny pożarniczej i uczestnictwa w zawodach strażackich.

Tekst i fot. Urząd Gminy Gozdowo

(Tekst i fot. Urząd Gminy Gozdowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone