Zamknij
REKLAMA

Dożynkowa msza święta w Kurowie

11:27, 06.09.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie odbyła się uroczysta msza święta dożynkowa. Dziękowano Bogu za plony, modlono się za rolników i ich rodziny.


 

Nabożeństwo odprawił ksiądz proboszcz Waldemar Dziewulski. Podczas homilii podkreślił rolę chleba w pojednaniu się ludzi.

- Umiejmy dzielić chleb, bo to miłość. Rozrywanie chleba nie służy dobru. Bądźmy dobrzy dla siebie, niech ten chleb nas jednoczy – apelował ks. proboszcz.

Podczas mszy zostały poświęcone wieńce dożynkowe i chleb upieczony z mąki z tegorocznych zbóż. Wójt Dariusz Kalkowski podziękował rolnikom za pracę i wysiłek, zaangażowanie, aby ziemia wydała plon.

W konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” wzięło udział aż jedenaście prac wykonanych przez mieszkańców wsi: Zglenice Małe, Żuki, Kręćkowo, Zglenice Duże, Kuniewo, Romatowo, Wilkowo, Smorzewo, Kurówko, Kurowo i Ostrowy. Za najładniejszy uznano wieniec z Ostrów. Wszyscy wykonawcy otrzymali nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy.

Po mszy dzieci z parafii Kurowo zaprosiły na dożynkowy występ, a wójt Dariusz Kalkowski wraz z przewodniczącym Rady Gminy Dariuszem Śmigielskim podzielili chleb dożynkowy pośród zgromadzonych.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone