Zamknij
REKLAMA

Nowy proboszcz w parafii Bonisław

18:58, 08.08.2019 | Informacja prasowa/opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W niedzielę, 14 lipca, podczas mszy św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Bonisławiu odbyło się powitanie nowego proboszcza -księdza Piotra Gątarka - zastępującego księdza kanonika Franciszka Kucia, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

 

Uroczystego wprowadzenia nowego kapłana dokonał dziekan dekanatu bielskiego ksiądz prałat mgr Kazimierz Dziadak. Odczytał Dekret biskupa płockiego Piotra Libery, którym mianował ks. Piotra Gątarka z dniem 1 lipca 2019 r. proboszczem parafii z wszystkimi uprawnieniami w zakresie prawa powszechnego i diecezjalnego.

Ksiądz dziekan życzył nowemu proboszczowi błogosławieństwa na dalsze lata kapłańskiej posługi. Słowa powitania do nowego pasterza skierowali również przedstawiciele parafii oraz wójt gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski. W powitaniu uczestniczyli również Dariusz Śmigielski - przewodniczący Rady Gminy Gozdowo, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wraz  sołtysami z terenu parafii oraz harcerze. Akompaniament podczas uroczystości zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Gozdowo, zaś o oprawę artystyczno-wokalną zadbał zespół Emmanuel.

Ksiądz Piotr podziękował przybyłym za obecność i serdeczne powitanie. Szczególne podziękowania skierował do dotychczasowego proboszcza parafii Bonisław, ks. Franciszka Kucia, za ofiarną posługę duszpasterską, braterską pomoc i życzliwość.

Ks. Piotr Gątarek urodził się w 1973r . w Gostyninie i przeszedł do parafii Bonisław z parafii pw. św. Wojciecha w Płocku, gdzie był wikariuszem.

 

(Informacja prasowa/opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz