Zamknij
REKLAMA

Finał akcji dla Przemka

16:09, 11.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Akcja rozpoczęła się kilka lat roku w Szkole Podstawowej w Jeżewie, gdzie zaczął naukę Przemek Jabłoński. W tej samej szkole nastąpił jej wielki finał, będący podziękowaniem dla tych, dzięki którym chłopiec ma biometrycznej protezę dłoni.

 

Na podsumowanie akcji przybyło wielu zaproszonych gości. Był przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, wójt Dariusz Franczak, przewodnicząca Rady Gminy Mirosława Karwowska, radni gminni, przedstawiciel marszałka Adama Struzika, byli żołnierze 56 Kompani Specjalnej i instruktorzy Szczecińskiej Akademii Combat SGS, przedstawiciele policji, Przemek i jego rodzina, nauczyciele, uczniowie i wiele, wiele osób, które włączyły się do akcji pomocy.

 

Poprawić komfort życia

Przemek urodził się bez lewej dłoni.

— Kiedy kilka lat temu Przemek zaczął uczęszczać do naszej szkoły, zauważyłam, z jakimi trudnościami już na początku swojej edukacji musi się zmagać, czułam się w obowiązku zrobienia wszystkiego, co w mojej mocy, by poprawić jego komfort życia. Poszukując informacji o różnych formach leczenia, rozmawiając z różnymi osobami o sytuacji chłopca, trafiłam na ludzi o otwartym sercu, którzy od razu zaangażowali się w akcję pomocy dla Przemka – opowiadała nauczycielka Marlena Oleksiak

Jedną z pierwszych osób, która włączyła się w pomaganie był Mariusz Goszczycki, były żołnierz 56. Kompanii Specjalnej, który wspólnie ze swoimi kolegami rozpoczął szeroko zakrojone działania. Rozpowszechnili akcję w całej Polsce. Dotarli do telewizji. Często odwiedzali chłopca, rozmawiali z nim, szukali wszelkich możliwych form pomocy. Organizowano festyny. Był 100 kilometrowy marsz komandosów w Dziwnowie, w internecie odbyło się 166 aukcji różnych przedmiotów.

 

Proteza dla Przemka

Zbiórka zajęła 3,5 roku. W końcu udało się.

— Dzięki wspólnym działaniom żołnierzy z 56. KS i ich przyjaciół, lokalnych władz, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, KGW, dyrekcji i nauczycieli szkoły, Rady Rodziców oraz zaangażowaniu wielu ludzi, którzy otworzyli swoje serca i portfele udało się pozyskać środki finansowe na przeprowadzenie badań, rehabilitację i wreszcie na doposażenie biometrycznej protezy lewej ręki. Przemka czeka jeszcze długa rehabilitacja, kolejne badania. Jednak na obecnym etapie spełniło się jego marzenie. Dzięki protezie jego rączka zyska większa sprawność — mówiła nauczycielka.

Podczas gali organizatorzy połączyli się z lekarzem, który nadzorował przygotowanie i adaptację protezy. Przemek pokazał, w jaki sposób radzi sobie z nową dłonią, chwytając w nią zabawki.

Przygotowano podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc. W specjalnym mimikoncercie wystąpił szkolny zespół instrumentalno-wokalny. W niezwykłą podróż do krainy iluzji zabrał uczestników spotkania Łukasz Ogonowski. Okazało się, że nawet Przemek całkiem nieźle czaruje. Na zakończenie na wszystkich czekał okazały tort.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%