Zamknij
REKLAMA

Grant dla szkoły w Zawidzu Kościelnym

22:07, 21.07.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. pixabay
REKLAMA

 

 

Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym znalazła się wśród piętnastu placówek oświatowych z terenu subregionu płockiego, które otrzymają nowy sprzęt oraz oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną. To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

 

To już druga edycja mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego. W poprzednim roku sprzęt otrzymały 23 mazowieckie szkoły.

— Niestety trwający od ponad roku czas pandemii obił się bardzo mocno na tradycyjnym systemie nauczania. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice musieli się bardzo szybko odnaleźć w nowej, zdalnej rzeczywistości. Nie był to czas łatwy. Nie każda rodzina była w stanie zabezpieczyć swoje dziecko sprzętowo tak, aby miało ono swobodny dostęp do komputera, laptopa czy telefonu i mogło aktywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Stąd nasza inicjatywa, aby przeznaczyć środki unijne na wsparcie samorządów oraz placówek edukacyjnych w zakupie nowoczesnego sprzętu także w tym roku — powiedziała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W ramach tegorocznego wsparcia sprzęt otrzyma 130 mazowieckich szkół, z czego 15 z subregionu płockiego. Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże.

— Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądał kolejny rok szkolny, czy dzieci wrócą do tradycyjnej nauki stacjonarnej, czy będzie to system hybrydowy. Dlatego chcemy, aby szkoły na Mazowszu były przygotowane na każdą sytuację. Jest to możliwe dzięki środkom unijnym w ramach naszego regionalnego programu operacyjnego. W tym roku na zakup sprzętu komputerowego dla 130 szkół przeznaczymy blisko 22 mln zł — podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%