Zamknij
REKLAMA

Nowi sołtysi w gminie Zawidz

18:34, 11.03.2019 | UG Zawidz
Skomentuj
REKLAMA

 


 

W tym roku upłynęła kadencja sołtysów i rad sołeckich. W gminie Zawidz już zakończyły się wybory we wszystkich wioskach. Wybrano nowe władze. Ich kadencja potrwa pięć lat.

W Budach Milewskich sołtysem został Zbigniew Antoni Klimowski, w Radzie Sołeckiej są: Gabriel Asztemborski i Agnieszka Grabowska.

W Budach Piasecznych funkcję sołtysa pełnić będzie Stanisław Asztemborski, w Radzie Sołeckiej zasiądą: Grzegorz Jaworski, Tadeusz Karolewski, Antoni Kędzierski, Radosław Ziółkowski.

W Chabowie sołtysem wybrano Grzegorza Sobocińskiego. Skład Rady Sołeckiej: Tomasz Goczkiewicz i Eugeniusz Wachol.

Mieszkańcy Gołocina zdecydowali, że sołtysem będzie Edmund Reszczyński, a do Rady Sołeckiej wybrali: Annę Szpieg, Grażynę Piórkowską i Jana Żbikowskiego.

W Grąbcu stanowisko sołtysa pełni Krzysztof Garwacki. Wspomaga go Rada Sołecka w składzie: Renata Grabowska, Marzena Tomczak, Tomasz Szpakowski.

Sołtysem Gutowa Górki został Zbigniew Sulkowski. W Radzie Sołeckiej zasiadają: Mirosław Gutowski, Jarosław Gutowski, Stanisław Gutowski.

W miejscowości Gutowo Stradzyno na domu Piotra Chylińskiego będzie wisiała tabliczka z napisem „sołtys”. To jego mieszkańcy wybrali do pełnienia tej funkcji. W Radzie Sołeckiej będą działać Dariusz Adamkiewicz, Beata Piłat, Przemysław Skowroński.

Anna Cieszkowska została sołtysem miejscowości Jaworowo Jastrzębie. Do Rady Sołeckiej wybrano Marka Garwackiego, Zbigniewa Tybuszewskiego, Jarosława Krajewskiego.

Sołtysem Jaworowo Kłódź został Marcin Gontarek. W Radzie Sołeckiej znaleźli się: Monika Bieniek, Anna Ruszel, Bogumiła Kujawska.

Jaworowo Kolonia ma za sołtysa Stanisława Garwackiego. Radę Sołecką stanowią: Kazimierz Kamiński i Łukasz Garwacki

Mieszkańcy Jaworowa Lipy zdecydowali, że najlepiej na sołtysa nadaje się Renata Mierzejewska. Do Rady Sołeckiej wybrano Małgorzatę Wiśniewską i Piotra Mierzejewskiego.

W Jeżewie sołtysem jest Janusz Jeżewski. W skład Rady Sołeckiej weszli: Marcin Tyburski, Mariusz Kamiński, Ewa Dobies.

W Kęsicach na sołtysa wybrano Jana Zaborowskiego, a do Rady Sołeckiej Tomasza Zaborowskiego, Michała Duszyńskiego, Grażynę Strusińską.

Mieszkańcy Kosemina zdecydowali, że ich sołtysem będzie Tomasz Chmielewski, a w Radzie Sołeckiej zasiądą Dawid Bujak i Mariusz Rycharski.

W Kosmaczewie stanowisko sołtysa pełni Piotr Mysielski. Pomaga mu Rada Sołecka w składzie Jacek Wieczorkowski i Lech Pydyn.

Sołtysem Nowego Kowalewa jest Damian Jędrzejewski. Radę Sołecką stanowią Ryszard Żuchowski i

Maria Lewicka.

Mieszkańcy Krajewic Dużych wybrali na sołtysa Zygmunta Tomaszewskiego, a do Rady Sołeckiej Przemysława Tomaszewskiego i Martę Olkowicz.

W Krajewicach Małych stanowisko sołtysa piastuje Roman Zaborowski. Do Rady Sołeckiej weszli Anna Siemińska i Artur Sochocki.

W Majkach Dużych sołtysem została Aniela Śmigielska. Radę Sołecką stanowią Kamil Orliński, Adam Kwiatkowski, Robert Śmigielski.

Mieszkańcy miejscowości Majki Małe rolę sołtysa powierzyli Stanisławie Witkowskiej. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani Michał Adamkowski, Krzysztof Rzepecki, Andrzej Żuchowski.

W Makomazach sołtysem jest Anna Peda. W Radzie Sołeckiej zasiadają Zbigniew Rawa, Krzysztof Kozakiewicz, Jarosław Świątek.

W Mańkowie stanowisko sołtysa piastuje Rafał Załęski. Radę Sołecką stanowią Kazimierz Nowicki i Paweł Umiński.

W Milewku funkcję sołtysa pełni Lidia Kowalska. Do Rady Sołeckiej weszli Piotr Kaźmierczak i Mirosław Misztal.

W Milewie sołtysem jest Zbigniew Siwakowski. Do Rady Sołeckiej weszli Danuta Kowalewska i Karolina Krajewska.

Sołtysem Młotkowa został Dariusz Kisielewski. Radę Sołecką stanowią Anna Grzegorzewska i Katarzyna Kosiorek.

Mieszkańcy Nowego Zgagowa zdecydowali, że sołtysem będzie Marzanna Lejman, a w Radzie Sołeckiej działać będą Renata Kowalska i Zbigniew Kędzierski.

W Osieku na sołtysa wybrano Romana Sabałę, a do Rady Sołeckiej: Elżbietę Kowalską, Mirosława Kalinowskiego, Dariusza Dobrosielskiego i Andrzeja Ikiera.

W Osieku Piasecznym sołtysem został Jerzy Staniszewski. W skład Rady Sołeckiej wchodzą Anna Pietrzak i Agnieszka Warzyńska.

Sołtysem w miejscowości Osiek Włostybory wybrano Jana Kowalewskiego, a do Rady Sołeckiej Teresę Bielecką, Alinę Gajewską, Grzegorza Tyskę, Mirosławę Kopacz.

Mieszkańcy miejscowości Ostrowy – Orłowo chcieli, żeby funkcję sołtysa sprawował Jan Śmigielski, a w Radzie Sołeckiej by zasiadali Jacek Serafiński, Grzegorz Rutkowski Marcin Bieńkowski.

W Petrykozach sołtysem jest Bogusław Witkowski. Radę Sołecką stanowią Katarzyna Chrobocińska, Artur Kuczborski, Jolanta Olszewska.

Sołtysem Rekowa wybrano Marzannę Tomaszewską, a do Rady Sołeckiej Macieja Stołowskiego, Annę Witkowską i Andrzeja Kruszewskiego.

W Skoczkowie stanowisko sołtysa objęła Beata Żuchińska. W Radzie Sołeckiej zasiedli: Andrzej Kowalewski, Stanisław Chojnacki i Ewa Solka.

W Słupi sołtysem została Katarzyna Betkowska, a Marek Lejman, Krzysztof Stachowicz, Krzysztof Sulkowski są w Radzie Sołeckiej.

Sołtysem w Stropkowie jest Wojciech Kluska. Radę Sołecką stanowią Tadeusz Gawski, Mateusz Nowakowski, Aneta Różycka.

W Szumaniu sołtysem wybrano Jana Karwowskiego, a do Rady Sołeckiej: Krzysztofa Sumińskiego, Pawła Szumańskiego, Mateusza Giżyńskiego, Adriana Przedpełskiego.

W miejscowości Szumanie Pustoły sołtysem jest Tomasz Kowalski. W Radzie Sołeckiej zasiadają Jerzy Koper, Paweł Sabała, Małgorzata Łankiewicz.

Mieszkańcy Woli Grąbieckiej na sołtysa wybrali Annę Olkowicz-Witkowska, a do Rady Sołeckiej Sylwię Maciejewską i Marcina Olkuskiego.

W Zalesiu funkcję sołtysa pełni Kazimierz Kluska. W Radzie Sołeckiej są Sylwester Olkowicz i Michał Krajewski.

Na kolejną kadencję stanowisko sołtysa mieszkańcy Zawidza Kościelnego powierzyli Annie Kanigowskiej. Do Rady Sołeckiej wybrano Arkadiusza Świeczkowskiego, Wiesławę Żmijewską i Justynę Rzepecką.

W Zawidzu Małym sołtysem jest Cezary Krupiński. Radę Sołecką stanowią Jacek Lemanowicz, Małgorzata Piotrowska, Roman Duplicki.

Mieszkańcy miejscowości Zgagowo Wieś zdecydowali, że sołtysem będzie Zbigniew Prusek, a w Radzie Sołeckiej działać będą Grażyna Gołębiewska i Wiesław Różański.

W Żabowie na sołtysa wybrano Lidię Grabowską, a do Rady Sołeckiej Grażynę Kwiatkowską, Pawła Witkowskiego i Marzenę Sobocińską.

Sołtysem Żytowa został Jerzy Pietrzak, a w Radzie Sołeckiej zasiadają Sławomir Goćkiewicz i Jan Chętkowski.

 

(UG Zawidz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz