Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem w Zawidzu Kościelnym

19:56, 27.02.2019 | Tekst i foto ZSS w Zawidzu Kościelnym
Skomentuj
REKLAMA

 


 

Z inicjatywy dyrekcji w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym odbyło się spotkanie uczniów z Olgierdem Łukaszewiczem - aktorem teatralnym i filmowym, założycielem fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej - Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego" oraz z Piotrem Świtalskim - kierownikiem Wydziału Prasy i Mediów w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie.


 

W grudniu 2017 r. Olgierd Łukaszewicz założył Fundację, w ramach której spotyka się z młodzieżą, aby rozmawiać na temat Unii Europejskiej. Na podstawie własnych doświadczeń opowiadał o korzyściach wynikających z przynależności Polski do UE, zwrócił także uwagę na skutki ewentualnego wystąpienia Polski ze struktur unijnych. Jako obywatele UE mamy dostęp do odpowiednio oznakowanej żywności, możemy wpływać na politykę Unii, podróżować łatwo i bezpiecznie, korzystać z podstawowych rzeczy, które uważamy za oczywiste, m. in. z pokoju na kontynencie, z bycia częścią jednej z największych gospodarek świata. Unia stwarza młodym ludziom dodatkowe szanse w obszarze edukacji i na rynku pracy, zapewniając im możliwość pełnego uczestnictwa we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Olgierd Łukaszewicz zachęcał również do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Piotr Świtalski mówił o nadrzędnych celach Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie. Przekazał uczniom materiały dotyczące Unii Europejskiej oraz informacje o projekcie Frontu Europejskiego i Komisji Europejskiej - „Wojownicy Klawiatury”. Jest to otwarta grupa wolontariuszy z całego kraju, wykorzystująca media społecznościowe do prowadzenia walki z fake newsami dotyczącymi Unii Europejskiej.

Po spotkaniu Olgierd Łukaszewicz chętnie rozmawiał z uczniami, rozdawał autografy i odpowiadał na pytania.

 

(Tekst i foto ZSS w Zawidzu Kościelnym)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz