Zamknij
REKLAMA

Ślubowanie pierwszoklasistów w Ligowie

07:18, 09.11.2021 | SP Ligowo
Skomentuj fot. SP Ligowo
REKLAMA

 

 

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie odbyło się ślubowanie na ucznia i czytelnika dzieci z klasy pierwszej.

 

W uroczystości wzięli udział wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, dyrektor szkoły Agnieszka Różańska, uczniowie klasy I wraz z rodzicami, nauczyciele i pracownicy szkoły. Na początku spotkania odświętnie ubrani pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności. Od starszych kolegów w nagrodę za to zadanie otrzymali sześć medali w kategoriach: zachowanie, klasa, nauka, wiersz, wiedza o Polsce oraz śpiew.

Po zakończonej części artystycznej i odśpiewaniu hymnu państwowego przystąpili do ślubowania na sztandar szkoły — symbol honoru i wartości. Obiecali być dobrymi uczniami, Polakami oraz swoim zachowaniem zawsze dbać o dobre imię klasy i szkoły. Po dokonaniu przez dyrektor aktu pasowania starsi koledzy życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce i dużo radości, a dyrektor szkoły samych szóstek, wielu nowych kolegów oraz wspaniałych nauczycieli, napotkanych na drodze swojej kariery uczniowskiej. Bohaterowie uroczystości otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale.

Wójt Zbigniew Tomaszewski pogratulował wspaniałego występu, złożył dzieciom życzenia i wręczył upominki. Wychowawczyni klasy pierwszej podziękowała swoim uczniom, że stanęli na wysokości zadania, życzyła im niezapomnianych ośmiu lat nauki, które są przed nimi. Miała też podarunki dla pierwszoklasistów. Na zakończenie bibliotekarka Małgorzata Adamczyk rozdała dyplomy pasowania na czytelnika, a rodzice ofiarowali kuferki ze słodyczami, zapraszając wszystkich na poczęstunek.

SP Ligowo

(SP Ligowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%