Zamknij
REKLAMA

Obchody stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligowie

01:20, 18.08.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. UG Mochowo
REKLAMA

OSP w Ligowie powstała w 1920 r. Ze względu na pandemię jubileusz druhowie świętowali w tym roku. Były odznaczenia i podziękowania. Ważną część uroczystości stanowiło przekazanie nowego sztandaru.

 

W uroczystości wzięli udział m.in. poseł Waldemar Olejniczak, samorządowcy powiatowi i gminni, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych OSP, księża, mieszkańcy okolicznych wiosek i przede wszystkim druhowie OSP w Ligowie. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w intencji strażaków, którą odprawili ks. biskup Roman Marcinkowski wraz z ks. Andrzejem Zembrzuskim. Po nabożeństwie korowód poprowadzony przez Orkiestrę Dętą z Ligowa przemaszerował na plac przy Szkole Podstawowej w Ligowie.

Druhom przekazano nowy sztandar ufundowany przez mieszkańców Ligowa i okolicznych miejscowości. Sztandar został udekorowany Złotym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, nadanym Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligowie przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

fot. UG Mochowo

Druhom ochotnikom oraz jednostce OSP w Ligowie wręczono także Złote Znaki Związku OSP RP za wieloletnią ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczpospolitej Polskiej. Jednostka otrzymała medal „Pro Masovia”.

Obecni na uroczystości goście dziękowali strażakom za ich trud i poświęcenie, za kontynuowanie tradycji przodków, ochronę ludzi i mienia.

Strażacy z OSP wręczyli podziękowania i pamiątki dla osób oraz instytucji wspierających działalność ich jednostki.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%