Zamknij
REKLAMA

Mochowo: dofinansowanie do inwestycji wodno-kanalizacyjnych

12:41, 28.02.2020 | UG Mochowo
REKLAMA
Skomentuj

 

Gmina Mochowo pozyskała kolejne pieniądze na porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej.

 

 

W Delegaturze w Płocku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski ze skarbnikiem gminy Jolantą Augustyniak, w obecności marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, wicemarszałka województwa mazowieckiego Wiesława Raboszuka, zastępcy dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Kazimierza Porębskiego i dyrektora Delegatury Tomasza Kominka, podpisali umowę o przyznaniu pomocy na realizację zadania p.n.: „Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Mochowo – etap IV”.

Jak podkreśla wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, samorząd dokłada wszelkich starań, aby z każdym rokiem sieć kanalizacyjna w gminie była rozbudowywana.

– Zdajemy sobie sprawę, że kanalizacja w dzisiejszych czasach jest już pewną normą. Robimy wszystko, aby sieć kanalizacyjna na terenie naszej gminy rozwijała się sukcesywnie – podkreśla wójt i dodaje, że sieć kanalizacyjna i sieć wodociągowa, która rozbudowywana jest w miarę potrzeb, to nie tylko poprawa stanu środowiska naturalnego, o które w gminie Mochowo dba się szczególnie, ale przede wszystkim podniesienie standardu życia mieszkańców – powiedział wójt.

Inwestycje są niezbędne do ciągłego rozwoju samorządu. Możliwości inwestycyjne praktycznie w każdym obszarze działalności są bardzo duże. Jednakże często jedynym ograniczeniem są wysokie koszty. Odpowiedzią na to są dotacje inwestycyjne, które pozwalają na wdrażanie planów inwestycyjnych. Dzięki wsparciu ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (4 mln zł) i na lata 2014 – 2020 (2 mln zł) gmina Mochowo z sukcesem porządkuje gospodarkę wodno-ściekową na swoim terenie. Pozyskane dofinansowanie pozwoliło na wybudowanie nowoczesnych oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Mochowie i Ligowie oraz wybudowanie 10 km sieci  kanalizacyjnej i 1 km sieci wodociągowej, a także gruntowne przebudowanie stacji uzdatniania wody w Mochowie.

 

 

(UG Mochowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone