Zamknij
REKLAMA

Noworoczne spotkanie seniorów w Mochowie

13:58, 20.01.2020 | S. Wiśniewska Gminna Biblioteka Publiczna w Mochowie
REKLAMA
Skomentuj


 

To już tradycja w gminie Mochowo – wydarzenie wyczekiwane i lubiane przez seniorów. Noworoczne spotkanie seniorów jest organizowane przez Wójta Gminy Mochowo oraz Zarząd PZERiI w Mochowie przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Mochowie.

Tegoroczne spotkanie, które odbyło się w niedzielę, 12.01.2020 r., zainaugurowała przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów  Rencistów i Inwalidów Koło w Mochowie Ewa Starczewska, która przywitała przybyłe licznie grono członków Koła, zaproszonych gości oraz sponsorów. Wiele ciepłych słów przekazali seniorom wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu Sebastian Szczypecki i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie Edyta Gabrychowicz, życząc im dobrego roku, zdrowia,  zadowolenia z życia rodzinnego, wielu  radosnych chwil i dobrej zabawy podczas spotkania. Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI w Sierpcu Józef Bieńkowski wraz z wójtem gminy dokonali uroczystego wręczenia legitymacji członkowskich nowym pięciu członkom koła. Przekazał także noworoczne życzenia i podziękowania dla Koła w Mochowie za dużą aktywność i zaangażowanie w pracę na  rzecz seniorów.

 

Karnawałowa zabawa

W części artystycznej spotkania swój dorobek wokalny zaprezentował chór „Złota Jesień”, wykonując wiązankę piosenek biesiadnych. Dodatkowo swój program taneczno–wokalny zaprezentował dziecięco-młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego, działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mochowie. Występy wprowadziły wszystkich w karnawałowy nastrój, który nie opuścił uczestników do końca zabawy, bawiących się przy muzycznych przebojach sprzed lat. O oprawę muzyczną zadbał Jan Lis.

Podczas kilkugodzinnego spotkania seniorów był też czas na wspomnienia minionego 2019 roku. Projekcja w postaci prezentacji multimedialnej składającej się z blisko 50 zdjęć przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia seniorów gminy (min. wycieczki do Krakowa, Zakopanego, Wieliczki, Ciechocinka, pikniki integracyjne). Wśród pamiątkowych fotografii znalazły się także te wspominające wiele różnorodnych akcji, w które aktywnie włączali się mochowscy emeryci: „Gmina Mochowo na sportowo”, „Czytanie Dzieciom”,  profilaktyka zdrowotna – spotkania z dietetykiem, „Narodowe Czytanie”, „Złota Karta Czytelnika”, XII Regionalna Biesiada Seniorów, Dni Mochowa, Mochowskie kolędowanie. Wspomnienia dotyczyły także warsztatów artystycznych organizowanych przez biblioteki, wyjazdów na basen, przeglądów i festiwali twórczości artystycznej organizowanych w powiecie sierpeckim oraz w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Uhonorować seniorów

Noworoczne spotkanie seniorów jest jednym z większych wydarzeń kulturalnych gminy Mochowo skierowanym do osób starszych. Duża liczba uczestniczących w nim seniorów wskazuje na jego ważność i potrzebę corocznej kontynuacji. Jest okazją do zaprezentowania potencjału twórczego, aktywności i doświadczenia w spędzaniu czasu w atmosferze  miłej zabawy i integracji. Inicjatywa jest również ważna i potrzebna, aby w sposób godny uhonorować seniorów za ich zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego.

 

 

 

 

 

(S. Wiśniewska Gminna Biblioteka Publiczna w Mochowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone