Zamknij
REKLAMA

Polsko-fińska wymiana doświadczeń

04:16, 24.12.2019 | A.M.m fot. Fundacja Mocni Mocą Nadziei
REKLAMA
Skomentuj

 

 

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie odbyła się konferencja stanowiąca okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy reprezentantami polskiego i fińskiego systemu edukacji.

 

Konferencję zorganizowała Fundacja Mocni Mocą Nadziei. Uczestniczyli w niej nauczyciele i uczniowie ze szkół w Ligowie, Rościszewie i Szczutowie. Gościem specjalnym był dyrektor fińskiej szkoły Juha Kujanpää, który opowiadał, jak funkcjonuje system oświaty w jego kraju.

Polscy uczniowie byli zdziwieni brakiem dzwonków, tym, że wszystkie lekcje odbywają się z użyciem komputerów oraz bezpłatnym jedzeniem.

Dyrektor Juha Kujanpää , który sam jest nauczycielem matematyki, miał okazję uczestniczyć w lekcji tego przedmiotu w Polsce. Sam uczy w szkole średniej, gdzie uczniowie mają od 16 do 20 lat. W Ligowie zobaczył, jak odbywa się lekcja dla najmłodszych. Podobało mu się to, że z tyłu klasy był dywan i zabawki, żeby dzieci mogły także bawić się. Dziwił go brak komputerów i mała liczba uczniów.

Juha Kujanpää przyjeżdżając do Polski, nie miał zbyt dużego wyobrażenia o naszym kraju. Teraz zamierza rekomendować go klasom pierwszym jako miejsce zagranicznej wycieczki, na którą zgodnie z tradycją jego szkoły jeżdżą drugoklasiści.

Konferencję zakończyły warsztaty dla młodzieży.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

(A.M.m fot. Fundacja Mocni Mocą Nadziei)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone