Zamknij
REKLAMA

Pierwszoklasiści są już uczniami

01:25, 03.11.2019 | Tekst i fot: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

 

Na uroczystość przybyli: wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, proboszcz parafii Mochowo ksiądz Krzysztof Muzal, radny Rady Gminy Mochowo Stanisław Kalkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie Edyta Gabrychowicz, przewodnicząca Rady Rodziców Alicja Remplewicz, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Bohaterami uroczystości byli pierwszoklasiści, którzy na początku czuli się nieco stremowani obecnością gości, rodziców oraz kolegów. Szybko jednak zapomnieli o stresie i z uśmiechem zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki opisujące ich pierwsze dni w szkole, pierwsze troski, ale także sukcesy i umiejętności. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie, w którym obiecali być dobrymi Polakami i dbać o dobre imię swojej szkoły oraz klasy, po czym zostali pasowani dużym ołówkiem przez panią dyrektor na „pełnoprawnych” uczniów. Dzieci wzorowo zdały swój pierwszy egzamin, udowadniając że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie.

 

Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter. Dzień był wielkim przeżyciem i radosną chwilą zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz wychowawcy Małgorzaty Maciejewskiej.

W szeregi uczniów wstąpiło 23 dzieci. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki od zaproszonych gości.

Wielką niespodzianką był tort ze zdjęciem klasowym, na którym każdy pierwszak mógł siebie zobaczyć. Starsi koledzy życzyli uczniom klasy pierwszej powodzenia i samych dobrych ocen. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

 

(Tekst i fot: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz