Zamknij
REKLAMA

VI Memoriał Jana Pawła II o Puchar Przechodni

09:20, 19.10.2019 | SP Mochowo
REKLAMA
Skomentuj

 

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbył się VI Memoriał im. Jana Pawła II o Puchar Przechodni. Uroczystość, jak co roku, rozpoczęła się ogólnoszkolnym apelem, na którym nastąpił ceremoniał przekazania pucharów przez ubiegłorocznych zwycięzców.

 

Honorowymi gośćmi na uroczystości byli: wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sierpc Sebastian Szczypecki oraz radny miasta Sierpc Piotr Rzeszotarski.
Wójt dokonał uroczystego otwarcia Memoriału, życząc wszystkim udanej rywalizacji i dobrej zabawy. Następnie wraz z pozostałymi gośćmi obdarował uczniów gadżetami związanymi z bezpieczeństwem (różnego rodzaju odblaski). Każdy z gości zabrał głos, motywując uczniów do dbania o własną kondycję fizyczną, uprawiania sportu oraz dbania o własne bezpieczeństwo.
Uczniowie rywalizowali o piękne trofea w trzech kategoriach wiekowych: kl. O – II, kl. III – V oraz VI – VIII. W każdej kategorii wiekowej walka była bardzo zacięta. Konkurencje były tak dobrane, aby o zwycięstwie nie decydował wiek, siła i indywidualna sprawność poszczególnych uczniów, ale praca zespołowa. Do samego końca we wszystkich kategoriach walka była bardzo wyrównana, jednak oparta na zasadach fair play. Wszyscy uczniowie i wychowawcy bawili się świetnie. O wygranej decydowała różnica kilku, a nawet jednego punktu. W konkurencjach memoriałowych brali udział wszyscy uczniowie mogący ćwiczyć. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne spotkanie w hali sportowej, w trakcie którego wręczono zwycięzcom okazałe puchary oraz dyplomy za pozostałe miejsca. W tym roku honorowymi wygranymi okazali się uczniowie klasy II – w najmłodszej kategorii, uczniowie klasy V w starszakach i uczniowie klasy VIII w najstarszej grupie.
Wszyscy, niezależnie od zajętego miejsca, bawili się świetnie, czcząc w ten sposób pamięć o patronie szkoły – Janie Pawle II, dla którego sport był równie ważny, jak rozwój duszy i umysłu.

(SP Mochowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone