Zamknij
REKLAMA

Festyn Sportowo-Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka w Bożewie

22:18, 11.06.2019 | Fot. i tekst Szkoła Podstawowa w Bożewie
Skomentuj
REKLAMA

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie odbył się Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Festyn wpisał się w rozpoczęty 26 maja br. Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. Uroczystość była ukoronowaniem Tygodnia Sportu w gminie Mochowo.

 

Na festyn licznie przybyli rodzice wraz dziećmi oraz dziadkowie. Wśród zaproszonych gości byli: wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, radni – Andrzej Kajkowski i Halina Olewińska oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Wioletta Skierska.

Impreza rozpoczęła się od życzeń dla dzieci, rodziców oraz pozostałych członków rodziny, które złożyli: dyrektor szkoły Włodzimierz Radecki oraz wójt Zbigniew Tomaszewski. Halina Olewińska odczytała życzenia z okazji Dnia Dziecka od przewodniczącego Rady Gminy Mochowo.

Festyn miał charakter sportowo-rekreacyjny i odbywał się na boisku szkolnym. Animator sportu Sebastian Szczypecki wraz z organizatorką Renatą Lewandowską zaprosili dzieci, rodziców, nauczycieli, dyrektora szkoły oraz wójta gminy do wspólnej zabawy ruchowej przy muzyce. Przygotowane zostały stanowiska do przeprowadzenia różnorodnych konkurencji, w których brały udział zarówno dzieci, jak i rodzice: piłka parzy, bieg po buty, wyścig z przebraniem koszulki, kręgle, „żółwia” jazda na rowerze, drużynowy skok w dal z miejsca, rzuty ringo do celu, skoki z piłką siatkową trzymaną między kolanami, rzut beretem na odległość, taniec z balonami, taniec z figurami. Największą popularnością cieszyły się zabawa muzyczna „Woogie Boogie”, „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy” oraz przeciąganie liny. Zmagania sportowe zakończył mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci. Za przygotowanie tej części odpowiedzialne były: Renata Lewandowska, Krystyna Włoczewska i Magdalena Dylewska.

Festyn był współfinansowany przez TUiW, dzięki czemu uczniowie otrzymali gadżety: odblaski, kamizelki odblaskowe, worki, notesiki i inne drobiazgi. Rada Rodziców i rada pedagogiczna zadbały o poczęstunek. Szkoła Podstawowa w Bożewie jest „Szkołą promującą zdrowie”, dlatego zamiast tradycyjnych kiełbasek z grilla serwowano owoce oraz zdrowe i kolorowe kanapki.

Był to bardzo miły dzień, pełen atrakcji, który dzieci mogły spędzić razem ze swoimi bliskimi na terenie szkoły. Rodzinny Festyn okazał się wspaniałą formą czynnej rekreacji i integracji lokalnej społeczności.

 

 

(Fot. i tekst Szkoła Podstawowa w Bożewie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz