Zamknij
REKLAMA

Wieści ze szkoły w Łukomiu

20:02, 20.10.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. SP Łukomie
REKLAMA

 

 

W Szkole Podstawowej w Łukomiu sporo się działo. Świętowały przedszkolaki, powodów do radości nie brakowało też uczniom młodszych i starszych klas.

 

Dzień Przedszkolaka

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 20 września świętowały ,,Dzień Przedszkolaka”. Już od samego rana słychać było śmiech i muzykę. Maluchy dobrze się bawiły. W tym dniu odbyło się również pasowanie na przedszkolaka, którego dokonała dyrektor szkoły Dorota Mariańska.

fot. SP Łukomie

Klasa z klasą

Uczniowie klasy IV i VIII udali się na wyjazd integracyjny, który był nagrodą w konkursie „Klasa z klasą” w roku szkolnym 2020/2021. Mimo trudnej sytuacji epidemicznej i nauki zdalnej, uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem w życie szkoły.

 

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Rodzice i bibliotekarka gościli w grupach przedszkolnych i klasach I-III, czytając bajki i baśnie. Uczniowie klas IV-VIII zmierzyli się w konkursie „Mistrz Głośnego Czytania”. Mistrzem została Aleksandra Tucholska.

fot. SP Łukomie

Europejski Dzień Języków Obcych

Głównym założeniem Europejskiego Dnia Języków Obcych jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Uczniowie udekorowali swoje klasy oraz przygotowali kilka ciekawostek na temat przydzielonego im kraju. Tego dnia wszyscy uczniowie na szkolnym korytarzu witali się w różnych językach.

 

Dzień Tabliczki Mnożenia

W Dniu Tabliczki Mnożenia „młodsi sprawdzali, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. „Tabliczkowa wiedza” tego dnia sprawdzana była w niecodzienny sposób. Egzaminatorami byli młodsi uczniowie, zaopatrzeni w losy, przepytywali kolegów, koleżanki oraz dorosłych. Matematyczne potyczki wygrali uczniowie klasy IV.

fot. SP Łukomie

(opr. red. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%