Zamknij
REKLAMA

Informacje ze szkoły w Rościszewie

19:44, 20.10.2021 | opr. red.
Skomentuj Warsztaty "Las w słoiku", fot. SP Rościszewo
REKLAMA

 

 

Uczniowie szkoły w Rościszewie korzystają z każdego dnia, kiedy mogą być razem. Biorą udział w konkursach, warsztatach i projektach.

 

Krasnoludek Habała

Dzieci z klasy Oa i Ob przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Oto Hałabała zna go Polska cała”. W ramach zadania wrześniowego poznały nowego przyjaciela — krasnala Habałę, bohatera książki Lucyny Krzemienieckiej. Nauczyły się też piosenki projektowej. Było dużo dobrej zabawy.

fot. SP Rościszewo

Lasy w słoiku

21 września uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach „Lasy w słoiku”. W czasie zajęć uczestnicy rozwijali swoje zdolności manualne. Poznawali zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie. Dowiedzieli się, w jaki sposób pielęgnować rośliny. Wykonali samodzielnie, według wskazówek prowadzących, las w słoiku, który zabrali do domu.

Międzynarodowy projekt edukacyjnym „Emocja”

Grupa 6-latków bierze udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Emocja”. Jego celem jest rozbudzanie wiary dzieci we własne możliwości i rozwijanie kreatywności. Uczniowie wraz z wychowawczynią stworzyli kącik emocji, wykonali prace plastyczne pt. „Jestem mistrzem w....”. Rozmawiali o niepełnosprawności i empatii. Dowiedzieli się, czym jest język migowy. Uczyli się grzecznościowych słów w języku migowym. Kodowali na dywanie skrót PJM, czyli polski język migowy. Powyższe zadania dotyczyły pierwszego modułu projektu, na który składa się pięć spotkań.

fot. SP Rościszewo

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%