Zamknij
REKLAMA

Maleńka przyszła Miłość…

22:01, 22.12.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 


 

„Wśród najsmutniejszych bajek świata, tych które wszyscy dobrze znamy, jest baśń, przy której można płakać, ta o „dziewczynce z zapałkami.” Raz w wigilijną, mroźną noc, gdy radość trwała do świtania, po śniegu boso dziewczynka szła, niosąc zapałki do sprzedania” - tak zaczęły się jasełka wystawione w Gminnym Domu Kultury w Rościszewie.


 

Świąteczne spotkanie otworzyła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rościszewie Ilona Szmyt. Powitała przybyłych gości, wśród których byli przewodniczący Rady Gminy Jacek Bartoszewski, wójt Jan Sugajski, radni, pracownicy Urzędu Gminy, ks. Jan Peła, ks. Mateusz Stasiak, nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy gminy.


 

Dziewczynka z zapałkami

W tym roku jasełkowe przedstawienie przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukomiu.

- Już za kilka dni cudowne święta Bożego Narodzenia. Święta, kiedy Bóg kolejny raz okaże nam swoją wielką miłość i to w ten najcudowniejszy sposób, ponieważ stanie się jednym z nas. Maleńka przyszła Miłość – zróbmy dla niej miejsce w naszych sercach. Otwórzmy je dla Boga i dla ludzi – prosiła Dorota Mariańska, dyrektor szkoły w Łukomiu.

Sięgnięto po znaną wszystkim baśń Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami” i na jej podstawie stworzono niezapomniane, chwytające za serce widowisko. Opowieść przeplatana była kolędami. Pod wielkim wrażeniem tego, co działo się na scenie, byli zaproszeni goście. Ksiądz Jan Peła drążącym głosem podziękował aktorom.

- Przenieśliście mnie w moje dzieciństwo, gdzie nie było mowy o drogich prezentach, ale było coś, co nas uratowało w przeciwieństwie do dziewczynki z zapałkami. Było ciepło, choć na zapałki brakowało. Dlaczego było ciepło? Bo była miłość – powiedział proboszcz parafii Rościszewo.

Ks. Jan Peła życzył, by miłości i serca wystarczyło nam dla wszystkich.


 

Bożonarodzeniowa ozdoba

Podczas spotkania można było podziwiać świąteczne ozdoby wykonane przez uczestników konkursu ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Komisja konkursowa, która oceniała nadesłane prace, nie miała łatwego zadania. Dlatego też przyznano wiele nagród. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Martyna Sadowska, Oliwia Śledzianowska, Dominika Spłocharska, Szymon Brzozowiec, Patrycja Joniak. Drugą nagrodę, również ex aequo, otrzymali Iza Śledzianowska, Weronika Łukasiak, Nikola Nagielska, Dorota Spychała, Jan Brzozowiec. Trzecie miejsce przyznano dla ośmiorga uczestników. Byli to: Julia Boruszewska, Nadia Nagielska, Sebastian Gutkowski, Natalia Mazurowska, Kacper Gutkowski, Zuzanna Łukasiak, Julia Tucholska, Kacper Konwerski.

Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli dyrektor Ilona Szmyt, wójt Jan Sugajski, przewodniczący Rady Gminy, ksiądz Jan Peła.

Po zakończeniu części oficjalnej można było nabyć ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły w Łukomiu. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na budowę hospicjum dla dzieci w Zaleszczanach.


 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone