Zamknij
REKLAMA

Sołectwo Stopin zwycięzcą konkursu MIAS

10:27, 06.10.2019 | UG Rościszewo
REKLAMA
Skomentuj

 


 

Konkurs „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2019” został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Jednym z laureatów było Sołectwo Stopin z gminy Rościszewo.


 

W konkursie brali udział ci, którzy korzystali z programu MIAS. Można było przedstawić jeden dofinansowany projekt, po złożeniu sprawozdania końcowego z jego realizacji. Gmina Rościszewo zgłosiła projekt Sołectwa Stopin „Modernizacja terenu rekreacyjnego w miejscowości Stopin” w kategorii Bezpieczne i przyjazne Sołectwo (dla projektów dotyczących zagospodarowania terenu: zieleń publiczna i zadrzewienia, chodniki, oświetlenie). Modernizacja terenu rekreacyjnego - zakup siłowni zewnętrznej, utwardzenie terenu przez położenie kostki brukowej oraz budowa balustrady - zostały zaplanowane do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na 2019 rok. Dofinansowanie ze środków budżetu województwa mazowieckiego w ramach MIAS Mazowsze pozwoliło na zwiększenie zakresu zadania. Możliwe stało się wyposażenie siłowni zewnętrznej w dodatkowe urządzenia, służące mieszkańcom do rekreacji i wypoczynku, a budowa balustrady przy schodach zapewni bezpieczne korzystanie z dostępu do rzeki. Dokonanie nasadzeń zieleni podniosło estetykę i atrakcyjność przestrzeni publicznej.

Mieszkańcy wykazali się (tak jak zawsze) gospodarnością i wszystkie prace wykonali w czynie społecznym. Zaangażowanie i aktywny udział (w pracach uczestniczyło około dwudziestu osób) doprowadziło do ukończenia zadania w krótszym terminie niż to było planowane.

Zmodernizowany teren oraz wszystkie urządzenia siłowni zewnętrznej są dostępne nieodpłatnie dla ogółu społeczności lokalnej.

Dzięki realizacji tego zadania udało się stworzyć bezpieczne i atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu, stworzono warunki dla rozwoju kapitału społecznego i poczucia tożsamości regionalnej, został ukształtowany i utrzymany ład przestrzenny, nastąpił rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej i turystycznej regionu oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza.

Podsumowanie MIAS Mazowsze 2019 i wręczenie nagród w konkursie „Najlepsza inicjatywa zrealizowana w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2019” odbyło się 3 października podczas II Mazowieckiego Kongresu Aktywizacji Sołectw w Otrębusach.

(UG Rościszewo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone