Sukcesy młodych szachistów z Rościszewa

14:31, 02.03.2019 UG w Rościszewie Aktualizacja: 14:31, 02.03.2019

W środę, 20 lutego 2019r., w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się finał Powiatowego Turnieju Szachowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Gminę Rościszewo reprezentowało sześciu szachistów z dwóch szkół. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej
w Rościszewie. Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął  Wiktor Hoffman, drugie Mateusz Rzeszotarski, a na czwartym miejscu uplasował się Hubert Garczyński. Trzecie miejsce wywalczył uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łukomiu – Sebastian Hoffman.

Gimnazjaliści triumfowali również w klasyfikacji drużynowej, zdobywając pierwsze miejsce i puchar dla Szkoły Podstawowej w Rościszewie.

Uczniów przygotował Kamil Borkowski – opiekun i trener,  prowadzący zajęcia szachowe w Gminnym Domu Kultury w Rościszewie.