Zamknij
REKLAMA

Święto Trzech Króli w Szczutowie

23:41, 09.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Kościół św. Marii Magdaleny w Szczutowie na chwilę stał się miejscem narodzin Jezusa, któremu pokłon przybyli złożyć pastuszkowie i trzej królowie.

 

6 stycznia jest obchodzona przez Kościół katolicki uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii, w polskiej tradycji nazywana świętem Trzech Króli. Jej głównym przesłaniem jest głoszenie światu nowiny, że narodził się Chrystus. W tym roku w Szczutowie w specjalny sposób obchodzono święto. Do kościoła przybyła najpierw w otoczeniu aniołów Święta Rodzina. To jej przyszli pokłonić się pastuszkowie, a później złożyli dary trzej królowie — Kacper, Melchior i Baltazar.

— Mędrcy świata, monarchowie, gdzie spiesznie dążycie? Powiedzcie nam Trzej Królowie, chcecie widzieć Dziecię? Ono w żłobie nie ma tronu i berła nie dzierży, a proroctwo Jego zgonu już się w świecie szerzy – zaintonował kolędę chór Kantata.

Proboszcz ks. Marian Orzechowski odprawił mszę świętą w intencji parafian. Podziękował też wszystkim za udział w przygotowaniach do uroczystości.

Na zakończenie na wszystkich czekała gorąca grochówka, a Mikołaj z małym pomocnikiem chodził i rozdawał cukierki.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%