Zamknij
REKLAMA

Wieczna chwała bohaterom

19:18, 16.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Bóg, Honor, Ojczyzna — te trzy słowa, wpisane w biało-czerwone barwy, ozdobiły kościół pw. św. Marii Magdaleny w Szczutowie podczas obchodów 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości mieszkańcy Szczutowa i okolic oddali hołd tym, którzy walczyli o wolną Polskę. W kościele pw. świętej Marii Magdaleny w Szczutowie odbyła się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe OSP, przedstawiciele władz samorządowych wójt Andrzej Twardowski, przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Kopciński, radni, strażacy, parafianie. Mszę odprawił proboszcz ks. Marian Orzechowski. Podczas kazania kaznodzieja mówił o patriotyzmie, że nikt nie rodzi się patriotą, lecz tego trzeba się nauczyć. Modlono się za tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w niepodległej Polsce.

Po mszy udano się na parafialny cmentarz, gdzie znajduje się grób powstańców styczniowych, którzy polegli w okolicach Szczutowa, walcząc o wolność. Złożono kwiaty i zapalono znicze.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%