Zamknij
REKLAMA

Papieski konkurs recytatorski w Szczutowie

15:48, 03.11.2019 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

Dom Pomocy Społecznej w Szczutowie po raz kolejny zaprosił młodych recytatorów do udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji Karola Wojtyły i o św. Janie Pawle II. Po przesłuchaniach przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród.

 

Gości na gali powitały dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie Maria Grażyna Topolewska oraz prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Sprawa” Ewa Kopcińska.

 

W 41. rocznicę wyboru papieża

Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Sprawa”, działające przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczutowie, dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu sierpeckiego. Hasłem tegorocznego konkursu są słowa Jana Pawła II, pochodzące z Tryptyku Rzymskiego: „Pozwól mi wargi umoczyć w źródlanej wodzie, odczuć świeżość, ożywczą świeżość ”. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Dziekan Dekanatu Sierpeckiego oraz Starosta Sierpecki.

- Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do pogłębiania wiedzy o życiu, nauczaniu i działalności wielkiego Polaka, a przede wszystkim przybliżenie jego literackiej twórczości i strof o nim. Chcemy również oddać hołd Janowi Pawłowi II i upamiętnić 41. rocznicę jego wyboru na papieża, popularyzować poezję Karola Wojtyły, inspirować uczniów do poszukiwania źródła wartości istotnych w życiu młodego człowieka, odkrywać uzdolnienia w zakresie interpretacji tekstów oraz upowszechniać dziedzictwo kultury języka – powiedziały organizatorki.

Do konkursu zgłosiło się prawie stu recytatorów, reprezentujących osiemnaście szkół z powiatu sierpeckiego. Z uwagi na dużą liczbę uczestników powołano dwa zespoły jury. Pierwszy (Krystyna Żytowiecka - przewodnicząca, Sabina Dołkowska, Katarzyna Moskal) oceniał recytatorów z kl. I-III szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe, drugi (Renata Przybyłowska – przewodnicząca, Ewa Karolewska, Stefan Dołkowski) przesłuchał uczestników w kategoriach: szkoły podstawowe klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Jury wyłoniło 20 laureatów oraz przyznało 25 wyróżnień.

 

Laureaci konkursu

Szkoły podstawowe

kl. I-III

I m. Wiktoria Astrau SP nr 3 w Sierpcu i Izabela Malewska SP nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu

II m. Jakub Sołdański SP w Borkowie Kościelnym i Szymon Tułodziecki SP nr 2 w Sierpcu

III m. Gabriela Chmielewska SP nr 2 w Sierpcu i Łukasz Rudyk I Prywatna SP w Sierpcu.

Wyróżnienia: Natalia Szymańska SP w Borkowie Kościelnym, Karina Nowak I Prywatna SP w Sierpcu, Lena Gąsiorowska I Prywatna SP w Sierpcu, Hanna Rochowicz SP w Szczutowie, Wiktor Kaczorowski SP nr 2 w Sierpcu, Sylwia Szmyt SP w Bledzewie, Adam Rumiński SP w Gójsku, Lena Cybulska SP w Mochowie.

kl. IV-VI

I m. Kira Sychyk SP w Gójsku

II m. Oliwia Peszyńska SP nr 3 w Sierpcu i Lena Węglarek SP nr 2 w Sierpcu

III m. Agata Wernik SP w Zawidzu Kościelnym i Lena Adamska SP w Bożewie

Wyróżnienia: Kaja Topolewska SP w Szczutowie, Nikola Wróblewska I Prywatna SP w Sierpcu, Nina Mosakowska SP w Łukomiu, Alan Czajkowski SP w Goleszynie, Weronika Sosnowska SP w Borkowie Kościelnym, Wiktoria Siwińska SP nr 2w Sierpcu, Kacper Gajewski SP w Mochowie.

 

kl. VII-VIII

I m. Julia Grzelecka SP nr 3 w Sierpcu i Jakub Kwiatkowski SP nr 2 w Sierpcu

II m. Zuzanna Kozłowska SP nr 3 w Sierpcu i Julia Witkowska SP w Mochowie

III m. Amelia Witkowska SP nr 2 w Sierpcu i Gabriela Grzembska SP w Szczutowie

Wyróżnienia: Julia Kurta SP w Bledzewie, Maja Nadolska SP w Borkowie Kościelnym, Monika Siemiątkowska SP w Goleszynie, Milena Śmigielska SP w Jeżewie, Julia Janiszewska SP w Mochowie, Klaudia Goleniewska SP w Łukomiu.

 

Szkoły ponadpodstawowe

I m. Nadia Chochlińska LO im. biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu

II m. Aleksandra Stachurska LO im. mjr. H. Sucharskiego w Sierpcu

III m. Ewelina Szymborska SOS-W w Sierpcu, Branżowa Szkoła I Stopnia.

Wyróżnienia: Beata Tępińska LO im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sierpcu, Oliwia Tomaszewska Oliwia SOS-W w Sierpcu Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Przemysław Lutowski Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu, Anna Siemiątkowska Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu.

 

Kremówki dla wszystkich 

Dyplomy i nagrody książkowe wręczali wiceprzewodniczący Rady Powiatu Małgorzata Korpolińska i Sebastian Szczypecki, skarbnik Urzędu Gminy w Szczutowie Hanna Domagalska i inspektor Beata Przybyłowska, dyrektor PCPR w Sierpcu Agnieszka Gorczyca, dyrektor PDD w Szczutowie Nina Gąsiorowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gójsku Zuzanna Bońkowska, dyrektor OPP w Sierpcu Renata Przybyłowska, Krystyna Żytowiecka - emerytowany nauczyciel oraz dyrektor DPS Grażyna Topolewska i prezes Stowarzyszenia Ewa Kopcińska. Po rozdaniu nagród laureaci pierwszych miejsc zaprezentowali utwory przed publicznością.

Uroczystość uświetnił piękny program słowno-muzyczny, poświęcony św. Janowi Pawłowi II, w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym.

Dla wszystkich uczestników gali był słodki poczęstunek - kremówki papieskie.

- Miłośnikom poezji Jana Pawła II dziękujemy za udział, nauczycielom, katechetom, wychowawcom i rodzicom za ich trud i wysiłek w przygotowaniu uczniów, a dyrektorom szkół biorących udział w konkursie - za życzliwość i zrozumienie. Serdecznie dziękujemy Zarządowi Powiatu w Sierpcu za dofinansowanie projektu w ramach organizacji pozarządowych oraz sponsorom za finansowe i rzeczowe wsparcie .Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu – mówią organizatorzy.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz