Zamknij
REKLAMA

Pozostać wiernym miłości

15:52, 11.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Krystyna i Wiesław Mazurowscy oraz Wiesława i Stanisław Wielguccy od ponad pięćdziesięciu lat są razem. Jubileusz złotych godów był okazją do odnowienia przysięgi małżeńskiej i wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sierpcu. Poprowadziła ją kierownik Anna Kajkowska. Obecni byli jubilaci, wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, radny Wojciech Kosiorek, rodziny i bliscy „złotych” par.

Krystyna i Wiesław Mazurowscy zawarli związek małżeński 12 czerwca 1971 r. w Rościszewie. Znali się od zawsze. Mieszkali w sąsiednich wioskach.

— Podobał mi się, był bardzo przystojny — stwierdziła pani Krystyna.

Państwo Wielguccy poznali się w 1969 roku. Brat pani Wiesławy służył razem z panem Stanisławem w wojsku. Kiedyś przyjechał do niego w odwiedziny i wpadł w oko młodej Wiesi.

— Dwa i pół roku później wzięliśmy ślub. Mamy dwóch synów i córkę, dziewięcioro wnuków i

dwie prawnuczki — powiedział pan Stanisław.

Małżonkowie zgodnie podziękowali sobie za razem przeżyte lata.

— 50 lat spędzonych razem jest dla nas wszystkich pięknym przykładem, jak przejść przez problemy, trud codzienności, pozostać nadal wiernym miłości — mówiła Anna Kajkowska.

Włodarz gminy w imieniu Prezydenta RP wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

— Życzę państwu wszystkiego najlepszego, pociechy z dzieci i wnuków, radości i spokoju serca, a przede wszystkim zdrowia, by móc przeżywać kolejne jubileusze, żeby żadna pandemia, ani konflikt zbrojny nie zakłóciły państwa dalszego życia w miłości i zrozumieniu — powiedział wójt Krzysztof Korpoliński.

Do życzeń dołączyli się wszyscy. Lampką szampana wzniesiono toast za zdrowie jubilatów.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%