Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie III Gminnego Dnia Wolontariatu

16:26, 13.07.2021 | SP Bledzewo
Skomentuj SP Bledzewo
REKLAMA

 

 

W Szkole Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie odbył się III Gminny Dzień Wolontariatu.

 

W uroczystości uczestniczyli wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, radna Gminy Sierpc Irena Krawczyk, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego Małgorzata Korpolińska, dyrektorzy szkół, nauczyciele i wolontariusze.

Obchody rozpoczęły się od przemówienia Beaty Lemanowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bledzewie. Następnie wójt gminy Sierpc powitał zebranych i podziękował im za pracę wolontariacką. W trakcie uroczystości nastąpiło podsumowanie zbiórki charytatywnej organizowanej pod hasłem „Podziel Się Dobrem. Pomoc dla Fundacji Odzyskać Radość” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierpc. Inicjatorem zbiórki była Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym. W akcję włączyły się wszystkie placówki oświatowe z terenu Gminy Sierpc. Zebrano 3.554,14 zł. Pieniądze zostały przekazane Fundacji Odzyskać Radość działającej na rzecz niepełnosprawnych, porzuconych dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach.

Krzysztof Korpoliński wręczył podziękowania wolontariuszom i ich opiekunom z: Przedszkola w Studzieńcu, Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocna dłoń” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym, Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie, Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie, Szkolnego Klubu Wolontariatu „Serce na dłoni” ze Szkoły Podstawowej w Sudragach.

Spośród wszystkich wolontariuszy zostali uhonorowani ci uczniowie, którzy w sposób szczególny wyróżnili się aktywnością w pracy wolontariackiej. Zaszczytny tytułu „Anioła Wolontariatu 2021” otrzymali Jakub Piórkowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym, grupa starszaków z Publicznego Przedszkola w Studzieńcu, Kacper Jankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie, Magdalena Nowak ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie, Zuzanna Lewińska ze Szkoły Podstawowej w Sudragach.

Wójt Krzysztof Korpoliński wręczył wyróżnionym statuetki oraz podziękowania dla ich rodziców.

 

(SP Bledzewo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%