Zamknij
REKLAMA

Sierpeckie krajobrazy – konkurs fotograficzny

23:14, 03.01.2021 | UG Sierpc
Skomentuj fot. UG Sierpc
REKLAMA

 

 

W grudniu 2020r. odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Sierpeckie krajobrazy”. Konkurs skierowany był do seniorów 60+ z terenu powiatu sierpeckiego – uczestników projektu „Czas na aktywność i wspólne działanie”.

 

Projekt realizowany był przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Sierpcu.

Celem konkursu było budzenie zainteresowań przyrodą i historią własnego regionu. Podsumowania konkursu dokonała wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego Małgorzata Korpolińska. Do konkursu zgłoszono bardzo dużą liczbę zdjęć. Seniorzy fotografowali miejsca cenne pod względem historycznym, kulturowym i przyrodniczym. Komisja wyłoniła sześciu laureatów i sześć osób wyróżnionych. Laureaci konkursu otrzymali opaski telemetryczne, a wyróżnieni opaski SOS. Nagrodzeni w konkursie zostali m.in. Irena Krawczyk, Barbara Czacherska, Mirosława Mielczarska, Anna Kwaśniewska, Bogumiła Warczachowska, Józef Gołębiewski, Zbigniew Młodzianowski, Janusz Marunowski, Bogumiła Stefańska, Daniela Gajewska, Maria Janiszewska. Konkurs poprzedziły warsztaty fotograficzne. Uczestnicy warsztatów mieli okazję nauczyć się profesjonalnego robienia zdjęć, fotografowania ludzi oraz natury. Zapoznali się przy tym z istotnymi zasadami, które obowiązują w fotografice. Konkurs na pewno przyczynił się do rozpowszechnienia idei fotografowania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu seniorów. Konkurs dofinansowany był ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

(UG Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%