Zamknij
REKLAMA

Miasteczko ruchu drogowego w Goleszynie

11:06, 12.11.2020 | SP Goleszyn
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie z wielką radością przetestowali „Miasteczko Ruchu Drogowego”. Szkolenie przeprowadził zaprzyjaźniony strażak – dh Bogdan Rulkiewicz, przypominając uczniom główne zasady ruchu drogowego.

 

Miasteczko ruchu drogowego to bezpieczna w swej formule symulacja rzeczywistości drogowej, z jaką każdy uczestnik ruchu drogowego spotyka się co dzień. Instruktor zwrócił uwagę, że wszyscy użytkownicy drogi muszą poruszać się w sposób odpowiedzialny, świadomy, nie narażając siebie i innych na niebezpieczeństwa. Dzieci, wcielając się w role różnych użytkowników drogi, miały okazję do praktycznego sprawdzenia znajomości i stosowania przepisów ruchu drogowego, korygowania popełnionych błędów, przełamywania barier psychologicznych przed poruszaniem się w warunkach ruchu ulicznego.

„Miasteczko Ruchu Drogowego” Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Goleszynie pozyskała w ramach Konkursu Herosi Innowacyjności. Cel został osiągnięty dzięki ogromnemu zaangażowaniu się Grażyny Cholewińskiej - właściciela sklepu spożywczo-przemysłowego Lewiatan w Goleszynie oraz wielkiemu wsparciu społeczności lokalnej.

W obecnej chwili, ze względu na sytuację związaną z COVID-19, miasteczko udostępnione było młodszym uczniom z klas I – III w szkole, w sali gimnastycznej. Docelowo będzie na terenie przyszkolnym.

 

 

(SP Goleszyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz