Zamknij
REKLAMA

Doposażenie remizy OSP w Gorzewie

19:14, 22.10.2020 | UG Sierpc
Skomentuj fot. UG Sierpc
REKLAMA

 

 

We wrześniu 2020 roku zakończono zadanie realizowane przez Gminę Sierpc, które zostało dofinansowane ze środków budżetu samorządu województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020”.

 

Z inicjatywy wójta gminy Sierpc Krzysztofa Korpolińskiego w grudniu ubiegłego roku został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o dotację na zadanie pod nazwą: „Doposażenie remizy OSP w Gorzewie”, który rozpatrzono pozytywnie.

30 lipca 2020 roku działający w imieniu Gminy Sierpc Wójt Gminy Sierpc oraz Skarbnik Gminy podpisali umowę o udzieleniu pomocy finansowej ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „MIAS Mazowsze 2020” na realizację przedmiotowego zadania.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzewie została doposażona w stoły i krzesła bankietowe.

Wyposażenie to pozwoli wykorzystać walory remizy nie tylko przez strażaków ochotników, ale także przez mieszkańców wsi Gorzewo. Zakup ponad 140 krzeseł i 30 stołów bankietowych umożliwi organizację w budynku wydarzeń kulturalnych i społecznych. Będzie świetnym miejscem do spotkań mieszkańców wsi.

Remiza OSP Gorzewo pełni na terenie sołectwa również rolę sali wiejskiej, w której mieszkańcy spotykają się podczas m. in. zebrań. W ostatnich latach budynek był sukcesywnie modernizowany. Efekty tych działań są widoczne gołym okiem. Doposażenie obiektu w krzesła i stoły bankietowe spowodowało, że remiza w Gorzewie stanowi atrakcyjne miejsce spotkań lokalnej społeczności i organizacji różnego rodzaju wydarzeń gminnych.

Zadanie pn: „Doposażenie remizy OSP w Gorzewie’” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł niespełna 20.000,00 zł, z czego połowa to środki  pochodzące z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Pozostała kwota - 10.000,00 zł - została sfinansowana z budżetu Gminy Sierpc.

 

 

 

(UG Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz