Zamknij
REKLAMA

Gmina Sierpc: podsumowanie projektu Czas na aktywność i wspólne działanie

19:12, 22.10.2020 | UG Sierpc
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W październiku 2020 r. w Bledzewie odbyło się podsumowanie projektu „Czas na aktywność i wspólne działanie”. Projekt sfinansowany został kwotą ponad stu tysięcy złotych ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, realizowany w partnerstwie z Powiatem Sierpeckim, Senior+ i RCEE w Płocku.

 

W spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, wicestarosta sierpecki Jarosław Ocicki, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego Małgorzata Korpolińska, radni Gminy Sierpc, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bledzewie oraz społeczność lokalna. Podsumowania działań dokonała Małgorzata Korpolińska, która jest osobą koordynującą realizację tego projektu na terenie całego powiatu sierpeckiego.

Program „Czas na aktywność i wspólne działanie” miał na celu rozwijanie i stworzenie warunków do realizacji aktywności społecznej seniorów, promowanie wolontariatu oraz integrację międzypokoleniową seniorów z ludźmi młodymi. Działania były adresowane do osób powyżej 60. roku życia i osób młodych z terenu powiatu sierpeckiego. Uczestnicy odbyli dwa warsztaty wyjazdowe: „Zagubione skarby” w Stowarzyszeniu Nasze Ostrowy i „W kierunku natury – ekologicznie, tradycyjnie, międzypokoleniowo” w Grzybowie. Brali też udział w sesji fotograficznej na terenie sierpeckiego skansenu.

Projekt zakładał także podjęcie działań w celu zagospodarowania terenu, tzn. stworzenia przyjaznego, zielonego miejsca integracji dla społeczności lokalnej. Powstało piękne miejsce do integracji dla mieszkańców Bledzewa. Nie można byłoby tej inicjatywy zrealizować, gdyby nie wielkie zaangażowanie grupy ludzi - druhów i druhen z OSP w Bledzewie oraz radnej Ireny Krawczyk. Mieszkańcy Bledzewa sami położyli kostkę, zamontowali grille i ławki, przygotowali podłoże, posadzili rośliny i je pielęgnowali, dokonali rewitalizacji studni. Inicjatywa na pewno nie zostałaby zrealizowana, gdyby nie przychylność wójta Krzysztofa Korpolińskiego, który nie szczędził pomocy na dopracowanie rozpoczętych działań i aranżacji.

Uczestnicy projektu - seniorzy otrzymali certyfikaty ukończenia projektu, wywołane portrety z sesji fotograficznej i drobne upominki.

 

(UG Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%