Zamknij
REKLAMA

Z Erasmusem+ do Husi w Rumunii

08:55, 06.11.2019 | SP Goleszyn
Skomentuj
REKLAMA

W ramach realizacji programu Erasmus +, finansowanego z budżetu unijnego, pt. „Let’s tell your story” siedmioro uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie uczestniczyło w wymianie językowej w Rumunii.


 

W dniach 20 – 27.10.2019r wraz z rówieśnikami z krajów partnerskich (Hiszpanii, Bułgarii, Turcji i Rumunii) wymieniali doświadczenia kulturowo – językowe. Pod opieką nauczycieli: Barbary Sobczyk, Wiesławy Gańko oraz Mirosława Hensla brali udział w warsztatach, podczas których przedstawiali przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną, opartą na legendzie o smoku wawelskim. Poznali ciekawe baśnie i legendy każdego z uczestniczących w programie krajów. Na podstawie tych opowiadań wykonywali zadania projektowe rozwijające myślenie operacyjne. Podczas pobytu uczestnicy brali udział w życiu szkolnym swoich nowych kolegów ze szkoły podstawowej w Husi. Uczestniczyli w lekcjach pokazowych oraz różnego rodzaju zajęciach integracyjnych i warsztatowych. Uczniowie odbyli też dwudniową wycieczkę po terenach Transylwanii i Mołdawii, a także zwiedzili Bukareszt - stolicę Rumunii.

Niezwykle ważnym atutem wymiany była możliwość poznania rówieśników pochodzących z różnych krajów Europy. Każda grupa miała okazję zaprezentować swoje państwo, jego kulturę, muzykę i tańce, a także po prostu poczuć wspólnotę europejską. To też doskonała okazja do sprawdzenia i doskonalenia umiejętności językowych oraz przełamania barier w komunikowaniu się w języku angielskim. Każdy z uczestników zdobył certyfikat udziału w spotkaniu.

 

(SP Goleszyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz