Zamknij
REKLAMA

Minilaboratorium w Sudragach już działa

12:13, 03.11.2019 | SP Sudragi
Skomentuj
REKLAMA

Ponad cztery miesiące czekali uczniowie Szkoły Podstawowej w Sudragach na otwarcie minilaboratorium, wygranego w konkursie Koloratorium Śnieżki.


 

W poniedziałek, 21 października 2019 r., w obecności: wójta gminy Sierpc Krzysztofa Korpolińskiego, dyrektora szkoły Iwony Wiśniewskiej, radnego Kazimierza Kuligowskiego, lokalnej społeczności Sudrag - Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła Gospodyń Wielskich oraz nauczycieli, rodziców i uczniów, dokonano uroczystego otwarcia nowej pracowni. Szkoła Podstawowa w Sudragach cieszy się już odremontowanym, kolorowym, nowoczesnym i profesjonalnie wyposażonym minilaboratorium, w którym dzieci będą mogły poszerzać swoją wiedzę z zakresu chemii i biologii. Teraz nauka będzie ciekawsza i przyjemniejsza. Uczniowie wraz z nauczycielem Małgorzatą Korpolińską włożyli bardzo dużo pracy i zaangażowania w uczestnictwo w konkursie. Kreatywna rywalizacja trwała od listopada 2018 roku, a jej efektem jest główna wygrana - twórcze miejsce do nauki, czyli nowa, szkolna pracownia marzeń.

 

Mała szkoła, wielki sukces

Aby wygrać w konkursie, należało wykazać się nie tylko kreatywnością w stworzeniu filmu konkursowego, ale także wiedzą i wytrwałością w realizacji wskazanych zadań.

W drugiej edycji programu „Koloratorium” wzięło udział ponad 100 szkół z całej Polski. Ich podopieczni, przy wsparciu nauczycieli, zdobywali punkty dla swoich placówek, realizując wskazane aktywności. W efekcie do drugiego etapu zakwalifikowały się 33 szkoły z najlepszym wynikiem. Ostatecznie po długich obradach jury wyłoniło 11 zwycięskich placówek, które w zadaniu finałowym wykazały się największą kreatywnością. To do nich trafiły nagrody główne w postaci nowoczesnych, profesjonalnie wyposażonych minilaboratoriów od Śnieżki.

„Koloratorium” to projekt, którego głównym celem jest zaszczepienie wśród najmłodszych chęci rozwijania się oraz odkrywania piękna, jakie może dostarczyć nauka. Formuła konkursu polegała na wykonywaniu przez uczniów oraz szkoły różnorodnych zadań, za które przyznawane były punkty, liczące się do ogólnej puli. W głównej konkurencji nauczyciele wraz z uczniami przedstawili w formie krótkiego filmu pracownię chemiczną, która inspiruje i motywuje do działania.

Minilaboratoria od Śnieżki mają wszystko, co mali naukowcy potrzebują do nauki i rozwijania swoich pasji. Probówki, szalki, zlewki, pipety, odczynniki chemiczne, zestawy do monitorowania jakości powietrza, modele szkieletu człowieka, tablice interaktywne, mikroskopy cyfrowe wraz z profesjonalnym zestawem preparatów mikroskopowych. To tylko niektóre elementy wyposażenia, jakie pojawiły się w pracowni. Dzięki starannie dobranemu wyposażeniu uczniowie pod okiem pedagogów mogą przeprowadzać pasjonujące eksperymenty.


 

Można eksperymentować

Na uroczystości otwarcia minilaboratorium przedstawiony został program artystyczny „Od starożytności do współczesności”.  Młodzi aktorzy zaprezentowali znanych naukowców, m. in. Archimedesa i Marię Skłodowską-Curie. Uroczyste otwarcie sali zostało wzbogacone przecięciem wstęgi przez osoby mające największy wkład w wygraną nagrodę. Potem wszyscy goście i uczniowie mogli pogłębiać swoją wiedzę z zakresu chemii i biologii w nowej pracowni, przeprowadzając eksperymenty.

(SP Sudragi)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz