Zamknij
REKLAMA

Susza i obawy rolników o plony

18:29, 07.05.2019 | IP UG Sierpc
Skomentuj
REKLAMA

 

Susza to już stały problem związany ze zmieniającym się klimatem w naszym kraju. Już w tej chwili wiadomo, że tegoroczna susza zagraża plonom. Utrzymująca się mała ilość wody w glebie wynika z braku opadów oraz małej pokrywy śnieżnej, jaka była w zimie.

 

Od właścicieli gospodarstw rolnych z terenu gminy Sierpc napływają niepokojące sygnały o oznakach suszy na polach uprawnych, spowodowanej niedoborami wody w glebie i brakiem opadów atmosferycznych. Co więcej, sytuację pogarsza wiejący od dłuższego czasu wiatr, który momentami przybiera na sile, doprowadzając do uszkodzenia istniejących upraw.

W związku z powyższym, wójt gminy Sierpc – Krzysztof Korpoliński,  dbając o interesy rolników z terenu gminy, wystąpił do wojewody mazowieckiego – Zdzisława Sipiery z pismem informującym o trudnej sytuacji, spowodowanej niesprzyjającymi warunkami pogodowymi i o konieczności jej monitorowania pod kątem wystąpienia suszy. Jednocześnie  zwrócił się z prośbą o jak najwcześniejsze przygotowanie organizacyjne i merytoryczne komisji do sprawnej realizacji zadań w roku 2019.

UG Sierpc

 

(IP UG Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz