Zamknij
REKLAMA

Susk: Pomysł na biznes i wycieczka do Szwajcarii

17:34, 19.02.2019 | SP Goleszyn/ fot. krajobraz - Szwajcaria
REKLAMA
Skomentuj

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie z siedzibą w Susku znów pokazali, co potrafią.

 

 

Pomysł na biznes, związany z wykorzystaniem mazutu i odpadów gospodarczych do produkcji ekologicznej nawierzchni pokrycia dróg, uczennic klasy VIII i III gimnazjalnej Ani Obrębskiej, Ani Andrzejewskiej, Emilii Gronczewskiej, Kamili Kucińskiej, Kamili Kwaśniewskiej i Julii Rypińskiej, pod opieką nauczycielki Joanny Urbańskiej, przy wsparciu Mariusza Wadowskiego, okazał się najlepszy. Jury oceniło, że takich pomysłów potrzeba na rynku najbardziej, a tego typu biznesplany są rzadko spotykane w „prawdziwym/dorosłym” biznesie i na takie pomysły właśnie czekają najbardziej. Nagrodą za zajęcie I miejsca jest wyjazd zwycięskiego zespołu do Szwajcarii.

Konkurs został zorganizowany przez młodzieżową Akademię Biznesu i Przedsiębiorczości, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim oraz Fundation of Strategic Competence Development. To była niezwykła lekcja planowania, kreatywności, tworzenia biznesplanu, autoprezentacji, pracy w grupie, czy pracy metodą Desing Thinking.

Dwa dni warsztatów z mentorami i specjalistami w dziedzinie biznesu, budowania marki
i wystąpień publicznych na 38 piętrze WARSAW SPIRE, pełne doznań, zespół zapamięta do końca życia.

Ogrom pracy, dokładna analiza rynku, opracowanie szczegółowego budżetu, innowacyjność
i unikatowość produktu, zaplanowanie szerokiej współpracy z przedsiębiorcami i instytucjami badawczymi, ale przede wszystkim wyjątkowy pomysł na biznes, inspirowany zasadami zrównoważonego rozwoju i dbałością o przyrodę, były przepustką do wygranej.

Pomysły biznesu przygotowane przez pozostałych uczestników warsztatów też były bardzo dobre, a ich prezentacje pozostaną inspiracją na przyszłość.

Program edukacyjny, którego uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Goleszynie, objęty jest Honorowym Patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Finansów i Fundację GPW.

 

(SP Goleszyn/ fot. krajobraz - Szwajcaria)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone