Zamknij
REKLAMA

Przewozy autobusowe i powiat sierpecki - będą nowe fundusze?

19:15, 08.08.2019 | IP Starostwo Powiatowe/opr. red.
REKLAMA
Skomentuj

 

Na zaproszenie wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza starosta sierpecki Mariusz Turalski oraz wicestarosta sierpecki Jarosław Ocicki uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym Ustawy na temat Funduszy rozwoju przewozów autobusowych.

 

 

 

W spotkaniu wzięli także udział dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz zainteresowani tematem starostowie. Wicewojewoda Artur Standowicz przedstawił harmonogram działań pozwalających na uruchomienie od 1 września 2019 r. przewozów o charakterze użyteczności publicznej z wykorzystaniem środków z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Wspomniał również, że 17 czerwca 2019 r. została ogłoszona w Dzienniku Ustaw ustawa dotycząca tego tematu.

Artur Standowicz wyjaśnił, że organizatorzy przewozów autobusowych mogą rozpocząć już planowanie linii komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej i zbierać dane niezbędne do złożenia wniosku o objęcie w danym roku budżetowym dopłatą.

- Już teraz razem z wicestarostą Jarosławem Ocickim i Zarządem Powiatu myślimy poważnie o uruchomieniu od 1 września 2019 r. przewozów o charakterze użyteczności publicznej z wykorzystaniem środków z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Oczywiście priorytetem w naszych działaniach jest zapewnienie młodzieży szkolnej z terenu powiatu sierpeckiego oraz ościennych powiatów bezpiecznego i komfortowego dotarcia do naszych powiatowych placówek oświatowych. Chcemy, by z nowych linii komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej mogli także korzystać pozostali mieszkańcy powiatu sierpeckiego i nie tylko - podsumował starosta Mariusz Turalski.

 

(IP Starostwo Powiatowe/opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone