Zamknij
REKLAMA

Razem idą przez życie

12.37, 23.12.2022 . Aktualizacja: 12.38, 23.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Ewa i Kazimierz Zalewscy oraz Barbara i Piotr Twarogowscy po ponad pięćdziesięciu wspólnie przeżytych latach znów stanęli przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Sierpcu, by podziękować sobie za razem spędzone chwile.

 

Ewa i Kazimierz Zalewscy wzięli ślub cywilny 21 września 1971 r.

— Mój mąż, jak pierwszy raz mnie zobaczył, to powiedział do swojej mamy: „o, synowa”, a ja, jak go zobaczyłam, to pomyślałam: jaki fajny chłopak. Ślub cywilny mieliśmy w sierpeckim ratuszu, a kościelny w Gójsku — opowiadała pani Ewa.

Barbara i Piotr Twarogowscy poznali się w pracy.

— Pracowaliśmy razem w PZGS (Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni). Ja na piętrze, on na parterze. On do mnie przybiegał. Zaręczyny były oficjalne, przyszedł ze swoimi rodzicami do moich rodziców, prosić o moją rękę. Ślub wzięliśmy 16 października 1971 r. Receptą na udane małżeńskie życie jest kompromis. Ja mam zawsze rację, a maż mówi, że takiego anioła jak on, to nigdzie nie znajdę — stwierdziła pani Basia.

Uroczystość odnowienia związków małżeńskich poprowadziła kierownik USC Anna Kajkowska.

— Wasz jubileusz uświadamia nam, że dwoje kochających, wspierających i szanujących się ludzi, których połączyło uczucie ponad 50 lat temu, wytrwało w swojej miłości, jaką pielęgnowaliście i o jaką się troszczyliście. […] Możecie z dumą stwierdzić, że wywiązywaliście się ze swoich obowiązków wobec siebie, dochowując sobie przez tyle lat wierności małżeńskiej. Z okazji jubileuszu waszego pożycia małżeńskiego składam wam, drodzy jubilaci, gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia. Dziękuję wam za wszystko, czego dokonaliście w życiu — powiedziała kierownik.

Małżonkowie podziękowali sobie za to, że ich małżeństwa są zgodne, szczęśliwe i trwałe. Burmistrz Jarosław Perzyński wręczył małżonkom Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Były życzenia i kwiaty od najbliższych. Wzniesiono toast za kolejne razem przeżyte lata w zdrowiu i szczęściu.

Medal i życzenia otrzymali także państwo Zuzanna i Henryk Siecińscy.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%