Zamknij
REKLAMA

Sierpeckie smaki

09.47, 18.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Zupa serowa z piwem, pierogi z kaczką i żurawiną, sodziaki — to tylko niektóre z pysznych potraw serwowanych w ramach konkursów kulinarnych dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu sierpeckiego podczas V Kasztelańskiego Festiwalu Smaków.

 

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich mogły wziąć udział w dwóch konkursach kulinarnych. W składzie komisji sędziowskiej zasiedli: Adam Ejnik — redaktor Radia 7, Damian Kaczorowski — szef kuchni w Hotelu Skansen Conference & SPA oraz Paweł Kędzierski - zastępca szefa kuchni w Hotelu Skansen Conference & SPA. Potraw przygotowanych przez KGW próbowali także goście V Kasztelańskiego Festiwalu Smaków.

— Odwiedziłem dopiero połowę stanowisk, a już czuję się przejedzony. Potrawy są przepyszne. Pierogi były lepsze niż to, co gotowała moja babcia, a wydawało mi się, że już nigdy nie zjem czegoś tak dobrego — stwierdził pan Marek.

 

Sierpecki smak

Organizatorami konkursu „Sierpecki smak” byli Sierpc — Miasto ze smakiem oraz Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo”. W zmaganiach wzięło udział szesnaście kół: KGW „Po sąsiedzku” w Białyszewie, KGW w Cieślinie, KGW „Malanowianki” w Malanowie Starym, KGW w Milewie, Stowarzyszenie KGW „Mazowianka” w Osieku, gmina Mochowo, KGW w Osieku, gm. Zawidz, KGW w Nowym Zgagowie, KGW w Rycharcicach, KGW w Skoczkowie, KGW w Sudragach, KGW w Szumaniu Pustołach, KGW Wola Grąbiecka „Wólczenianki”, KGW Zamość, gm. Rościszewo, KGW „Żabowianki” z Żabowa, KGW „Żochowianki” z Żochowa, KGW „Żukowianki” z Żuk. Po burzliwych dyskusjach jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce KGW Rycharcice. Drugą nagrodę otrzymało KGW „Malanowianki” z Malanowa Starego, a trzecią „Żochowianki” z Żochowa. Nagrody pieniężne zostały ufundowane przez LGD „Sierpeckie Partnerstwo”. Każde Koło otrzymało dodatkowe nagrody od Powiatu Sierpeckiego.

 

Bitwa regionów

Sześć Kół (KGW „Po sąsiedzku” w Białyszewie, KGW w Osieku, gm. Zawidz, KGW w Nowym Zgagowie, KGW w Rycharcicach, KGW w Skoczkowie, KGW Wola Grąbiecka „Wólczenianki” ) zgłosiło się także do konkursu „Bitwa regionów” organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zwycięską potrawę przygotowało KGW „Po Sąsiedzku” z Białyszewa. Drugie miejsce zajęło KGW Rycharcice, a trzecie KGW Wola Grąbiecka „Wólczenianki”.

 

W podskokach z Radiem 7

Radio 7 zorganizowało Lekkoatletyczną Olimpiadę dla pań z KGW. Zadaniem pań było jak najszybciej i w podskokach pokonać wyznaczoną trasę. Najszybsze okazały się panie z KGW w Nowym Zgagowie. Na drugim miejscu finiszowało Koło z Zamościa, a na trzecim z Szumania. Dla zwycięskich drużyn była mąka od firmy Młyn w Rynku, sponsora jubileuszu 10-lecia Radia 7.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%