Zamknij
REKLAMA

Działkowcy kontra obwodnica

07:47, 01.08.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Budowa obwodnicy ruszyła pełną parą. W wielu miejscach już widać, jak będzie przebiegać trasa. Niektórzy cieszą się z powstania obwodnicy, ale pojawiły się też głosy niezadowolenia.

 

W ramach budowy obwodnicy została wykupiona część działek z Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ulicy Mickiewicza w Sierpcu. Obecnie trwają prace przy ich niwelacji. Jak nas poinformowano, zarząd ROD im. Marii Konopnickiej nie miał wpływu na termin rozpoczęcia prac na terenie ogrodu. Trasa przedzieli na dwie nierówne części teren oznaczony jako ogród „D”. Z jednej strony drogi znajdzie się dziesięć działek, z drugiej sto siedemdziesiąt dziewięć. Trzydzieści jeden działek zostało zlikwidowanych. Dużym problemem dla dziesięciu posiadaczy ogródków stał się brak bieżącej wody. W związku z prowadzonymi pracami został odcięty przez wykonawcę inwestycji wodociąg, który przebiega pod nowo budowaną obwodnicą.

— Zanim woda została odcięta, zobowiązałem wykonawcę, żeby była ona dostarczana dla tych działkowców, którzy jej nie będą mieć. Wykonawca ustawił dwa zbiorniki Mauzer po 1000 litrów. Jedna z pań miała pretensję, że musi nosić wodę ponad sto metrów. Co prawda było czterdzieści pięć metrów, zbiornik został postawiony przy jej działce. Woda jest dostarczana do pojemników. Koszty ponosi wykonawca. Okręgowy Związek Mazowiecki PZD został poinformowany przez Zarząd ROD im. Marii Konopnickiej w Sierpcu o rozpoczęciu robót na terenie przeznaczonej do likwidacji części ogrodu „D” – powiedział prezes ROD Piotr Kowalski.

Zgodnie z założeniami na koniec budowy obwodnicy woda znów zostanie podłączona do tych działek, które jej obecnie nie mają. Zatem najpóźniej w 2024 roku działkowcy będą mogli cieszyć się z wody płynącej z kranów. Do tego czasu pozostaje im się uzbroić w cierpliwość i nosić wodę ze zbiorników, by podlewać rośliny w swoich ogródkach.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%